Jaki mają kod odpadu odpady po pożarze domu?

Jaki mają kod odpadu odpady po pożarze domu?

Jaki mają kod odpadu odpady po pożarze domu?

Pożary czy też różnego rodzaju awarie mogą dotyczyć nie tylko miejsc użytku publicznego, ale i domów. Co w takim przypadku zrobić z odpadami, które powstały w wyniku pożaru. Jak mają kod odpadu odpady po pożarze domu?

Jak kod odpadu mają odpady po pożarze domu?

W katalogu odpadów występują różnego rodzaju podgrupy. Odpady powstałe w wyniku wypadków i zdarzeń losowych mają początek 16 81 i tutaj dzielimy je na dwa rodzaje, a mianowicie – odpady, które wykazują właściwości niebezpieczne mają pełny kod 16 81 01, natomiast pozostałe odpady mają kod 16 81 02. Oczywiście dalsze postępowanie z tego typu odpadami zależy od ich rodzaju. Działania, a więc zbieranie czy wywożenie można rozpocząć dopiero po uzyskaniu zgody ze strony służb ratunkowych, a więc musi być wydana zgoda na rozpoczęcie prac porządkowych. Mogą występować trudności, a mianowicie część odpadów może mieć charakter chemiczny, przez co stanowi dodatkowe zagrożenie dla życia i zdrowia. Trzeba więc wybrać firmę, która zajmie się skutecznym wywożeniem odpadów, także tych, które uznawane są za potencjalnie niebezpieczne.

Kto odpowiada za usunięcie odpadów powstałych w wyniku pożaru domostwa?

Wiele osób zastanawia się, kto jest odpowiedzialny za usunięcie odpadów, które powstają w wyniku pożaru budynku mieszkalnego. Trzeba wiedzieć, że zastosowanie ma ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r.. która dotyczy właśnie takich odpadów. Starosta może usunąć odpady popożarowe i do tego ponieść koszty ich usunięcia. Oczywiście także inny podmiot, a więc właściciel nieruchomości jest zobligowany do poniesienia tego kosztu. Może to dotyczyć także sprawców pożaru. Można również wnioskować o pokrycie wywozu ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kto może odebrać odpady po zajęciu ogniem domu?

Takie odpady nie mogą być składowane w miejscach prywatnych. Należy tutaj wynająć odpowiednią firmę, która posiada specjalne uprawnienia, a także zgody na odbiór i wywóz takich odpadów. Dobrym wyborem będą usługi firmy eMarket Smieci.eu, która odbierze odpady o kodzie 16 81 01, a także 16 81 02. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W ten sposób można zapobiec skażeniu środowiska naturalnego oraz w bezpieczny i legalny sposób pozbyć się odpadów po pożarze.

 

Kod odpadu odpady po pożarze domu

Kod odpadu odpady po pożarze domu

 

Zobacz też:

Wywóz śmieci Łódź
Kontener na gruz Łódź
Kontener na gruz Szczecin
Wywóz gruzu Gdańsk
Wywóz gruzu Toruń

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Lublin

2 godz temu