Co oznacza kod 16 02 13?

Zgodnie z z art. 4 ust. 1 pkt 1-3 ustawy o odpadach (dalej u.o.) aktualnie wszystkie odpady klasyfikuje się przez ich zaliczenie do odpowiedniej grupy, podgrupy i a następnie też rodzaju. Dzięki takiemu podziałowi zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa wiedzą w jaki sposób wywozić śmieci, jak je segregować i gdzie składować. Można śmiało powiedzieć, że odpowiedni podział odpadów na kolejne rodzaje daje dużo lepszą kontrolę nad tym, w jaki sposób gospodaruje się śmieciami na różnorodnym terenie. Co należy wiedzieć o śmieciach identyfikowanych pod kodem 16 02 13? Sprawdź koniecznie!

Odpady oznaczone kodem 16 02 13 – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Jeśli chcesz współdziałać na korzyść środowiska, a do tego mieć pełną kontrolę nad produkowanymi śmieciami to musisz poznać konkretny podział odpadów zgodny z kodami ustalonymi w ustawie.

Pod kodem 16 02 13 znajdują się wszelkiego rodzaju urządzenia zawierające niebezpieczne elementy, ale inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 12.

Dosłownie należy rozumieć to tak, że pod kodem 16 02 13 znajdują się np. zużyte żarówki, jak również świetlówki. Niestety wiele osób wyrzuca tego typu śmieci do wspólnego kosza z odpadami komunalnymi. To bardzo duży błąd, na który nie mogą i nie powinny pozwolić sobie przedsiębiorstwa, w których tego typu śmieci produkuje się w większej ilości.

Gdzie odpadów oznaczonych kodem 16 02 13 jest najwięcej? Sprawdź zanim wyrzucisz!

Istnieje co najmniej kilka działalności, w których selektywna zbiórka odpadów różnego typu, a w szczególności świetlówek i żarówek jest istotnie ważna. Pamiętajmy bowiem, że np. czy to w warsztatach samochodowych, czy też w serwisach naprawy elektrosprzętów, takich śmieci będzie zdecydowanie więcej.

Dlatego tak ważna jest dbałość o to, w jaki sposób segreguje się śmieci w takich miejscach. W tym zakresie ważna jest jednak nie tylko same przechowywanie, ale również segregacja i wywóz. Świetlówki trzeba utylizować zgodnie z określonymi zasadami.

Dlatego wsparcie eMarket Smieci.eu, który świadczy usługi odbioru danego rodzaju odpadu, w tym zakresie bywa nieocenione. Przede wszystkim otrzymujesz od tej firmy nie tylko kompleksową usługę wywozu śmieci, ale również pełne zaangażowania przygotowanie do ich składowania, a także dokument potwierdzający ich utylizację. Kod dla odbioru świetlówek i żarówek to 16 02 13. Zamów usługę i miej kłopot z głowy.

Dlaczego należy podejść do selektywnej zbiórki odpadów na poważnie?

Przede wszystkim jest to bowiem bardzo ważny aspekt dla ochrony środowiska, który w odniesieniu do współczesnych realiów jest niezwykle istotny. Selektywny odbiór odpadów umożliwia dbanie o otaczające nas środowisko i zapewnia zachowanie porządku na określonym terenie.

Nie mniej to właśnie w gestii osób prywatnych, jak również przedsiębiorstw w dużej mierze należy dbałość o aspekty wywozu śmieci i ich odpowiedni wywóz. Pamiętaj, że usługa wywozu śmieci komunalnych i selektywnych to Twój obowiązek, który jest potwierdzony w ustawie.

 

Co oznacza kod 16 02 13?

Co oznacza kod 16 02 13?

 

Zobacz też:

Dlaczego warto segregować śmieci?
Wywóz śmieci Lublin
Wywóz śmieci Gliwice
Big bag Opole
Wywóz gruzu Suwałki

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Poznań

2 godz temu