Co oznacza kod 20 03 07?

Odpady, które określa się kodem 20 03 07, to inaczej tzw. kody wielkogabarytowe. Pod tą klasyfikacją mieszczą się różnorodne meble, a nawet niektóre tekstylia.

Odpady o kodzie 20 03 07 – co to takiego?

Odpady wielkogabarytowe to jedne z tych odpadów, które nastręczają największych trudności, głównie ze względu na ich przechowywanie do czasu wywozu i utylizacji. Są objęte klasyfikacją 20 03 07. W tej kategorii mieszczą się dowolne meble biurowe i domowe, wózki dziecięce i rowerki, dużej wielkości zabawki (np. koniki na biegunach, trampoliny), ale także wykładziny i dywany.

Odbieranie odpadów wielkogabarytowych jest świadczone przez profesjonalne firmy zajmujące się utylizacją i transportem odpadów o różnych kodach.

Jak organizuje się wywózkę wielkich gabarytów?

Odbiorcami usług specjalistycznych firm zajmujących się gospodarką tego typu odpadami są zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa i wspólnoty.

Zamówienie wywozu wielkich gabarytów może mieć charakter zarówno pojedynczy (np. w przypadku osób prywatnych, które przeprowadziły remont mieszkania), jak i regularny. W tym drugim przypadku najczęściej z usług firm korzystają wspólnoty i spółdzielnie, które ustalają zazwyczaj dwa terminy w roku odbioru śmieci klasyfikowanych jako kod 20 03 07.

Współpraca z profesjonalnymi firmami: sposób na odpowiedzialne dbanie o środowisko

Firmy profesjonalnie zajmujące się transportem i utylizacją wielkogabarytowych śmieci odpowiednio nimi zarządzają, aby zminimalizować wpływ tych odpadów na środowisko przyrodnicze. Podpisując umowę z odpowiednim przedsiębiorstwem zyskujemy pewność, że nasze odpady będą odebrane na czas, dodatkowo będą odpowiednio rozdysponowane między wysypiskami, a miejscami utylizacji śmieci.

Reasumując, odpady o kodzie 20 03 07 to odpady wielkogabarytowe, takie jak meble, duże zabawki oraz rowery czy wózki dziecięce. Ich odbiór z budynków wielorodzinnych zazwyczaj odbywa się dwa razy w roku, podobnie z posesji prywatnych. Istnieje również możliwość zamówienia wywozu dodatkowego, gdy jest to konieczne – na przykład po remoncie czy wymianie aranżacji mieszkania lub domu.

 

Kod 20 03 07

Kod 20 03 07

Zobacz też:

Kosz na śmieci 240l
Utylizacja opon
Wywóz śmieci Wrocław
Toaleta damska znaczek
Wywóz gruzu Łódź
Kontener na odpady budowlane

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Płock

10 min. temu