PSZOK co to?

PSZOK to inaczej Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli specjalne miejsce  do którego można przywieźć różnego rodzaju śmieci. Z możliwości tej mogą skorzystać mieszkańcy w celu pozbycia się odpadów innych niż nieczystości takie jak plastik, szkło, papier, bio i nieczystości bytowe. Konieczność utworzenia PSZOK leży w gestii każdego Samorządu. Jeśli chcecie dowiedzieć się Państwo co to jest PSZOK, zapraszamy do lektury!

Jakie odpady przyjmuje PSZOK?

Każdy PSZOK funkcjonuje w nieco inny Sposób, a kwestie tego co przyjmuje są zróżnicowane. Zapisy odnośnie śmieci, które można tam dostarczyć znajdują się z reguły w tzw. Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia do postępowania na odbiór odpadów. W zdecydowanej większości w PSZOK – u można pozostawić odpady budowlane, elektryczne, chemiczne oraz opony. Na niektóre śmieci obowiązują limity, każdy odpad podlega konieczności zaewidencjonowania. W dzisiejszych czasach do tego celu używania się narzędzi informatycznych takich jak np. oprogramowanie do obsługi PSZOK. Od teraz każdy z Państwa będzie wiedzieć, co można oddać do PSZOK.

Ile opon można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?

Osoby, które wpisują w wyszukiwarkę Google, co to jest PSZOK bardzo często są zainteresowane wyzbyciem się opon. Ten specyficzny rodzaj odpadu pojawia się najczęściej jesienią oraz wiosną i jest konsekwencją wymiany sezonowego ogumienia. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przyjmują opony od aut osobowych, a takie nieczystości jak opony rolnicze, czy od aut ciężarowych są w zdecydowanej większości przypadków wykluczone z tego procederu. Opony to jeden z odpadów, który może podlegać reglamentacji, gdyż ich utylizacja jest kłopotliwa.

Ile gruzu można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?

Gruz należy odpadów z grupy „17” (grupa odpadów budowlanych) i występuje w co najmniej kilku rodzajach. Wyróżniamy gruz ceglany, betonowy a także mieszankę obu tych rodzajów. Kwestie ograniczeń w oddawaniu gruzu są indywidulane dla każdego z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunlanych. Ideą, która przyświeca przyjmowaniu gruzu powinien być fakt pochodzenia tego odpadu z drobnych prac remontowych. Na większe ilości gruzu powinno się zamówić kontener.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czy się płaci?

Odpowiedź na pytanie, co to jest PSZOK jest ściśle powiązana z pytaniem PSZOK, czy się płaci. Wszystkich, którzy poszukują informacji na ten temat pragniemy uspokoić. Za oddawanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nie jest pobierana dodatkowa opłata prócz tej, którą mieszkańcy są zobowiązani uiszczać do Gminy. Jeśli więc pracownik PSZOK zażąda od nas pieniędzy to możemy zapytać na jakie podstawie została naliczona opłata.

Kiedy wiemy już co to jest PSZOK i jak funkcjonuje nie powinniśmy zapominać o możliwości pozbycia się odpadów na rynku usług komercyjnych. eMarket Smieci.eu organizuje odbiór odpadów budowlanych, opakowaniowych i elektrycznych od osób prywatnych oraz firm. Działamy już od 5 lat na terenie całego kraju. Zamów u nas wywóz śmieci i ciesz się nienagannym porządkiem.

 

Co to jest PSZOK?

Co to jest PSZOK?

Zobacz też:

Kontener na odpady budowlane
Wywóz gruzu Łódź
Wywóz szamba ceny
Wywóz śmieci Poznań
Wywóz śmieci Katowice

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Gorlice

2 godz temu