Gdzie się wyrzuca telewizory?

Telewizor jest często odpadem wielkogabarytowym, ale i elektrośmieciem, dlatego musi być wyrzucony we właściwe miejsce. Nie może trafić do przydomowego kontenera. Warto dowiedzieć się, gdzie wyrzuca się telewizory?

Gdzie wyrzucić telewizor? Oddaj go do PSZOK, jeśli to możliwe

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucić telewizor. Otóż często PSZOK może go przyjąć. Oczywiście musisz najpierw sprawdzić czy prowadzi zbiórkę elektrośmieci. Telewizor jest odpadem wielomateriałowym. Zawiera też często substancje niebezpieczne. Zużyte telewizory rozmontowywane są na części. Następnie owe części są przetwarzane w celu odzyskania surowców. Czasami odbywa się to maszynowo, a innym razem ręcznie. Sprzęt, który czeka na przetworzenie jest przechowywany na składowiskach elektrośmieci. Warto wiedzieć, że można również oddać komuś stary telewizor, zwłaszcza, gdy działa.

Gdzie oddać stary telewizor? Jeśli działa, możesz dać mu drugie życie

Pewnie zastanawiasz się, gdzie oddać stary telewizor? Otóż możesz go komuś przekazać odpłatnie albo nieodpłatnie. Jeśli działa, możesz wystawić go na aukcji internetowej. Wbrew pozorom wiele osób szuka używanego sprzętu elektronicznego, który może kupić znacznie taniej niż nowy. Jeżeli nie masz ochoty na wszystkie formalności związane później z wysyłką, odpowiednim zapakowaniem towaru oraz zamówieniem firmy kurierskiej, to jest jeszcze jedna dobra opcja na pozbycie się telewizora, a mianowicie oddanie go przy zakupie firmie zajmującej się sprzedażą sprzętu elektronicznego. Warto wiedzieć, że takie firmy mają podpisane stosowne umowy i przyjmują zużyty sprzęt elektroniczny niezależnie od zakupu nowego. Telewizory starego typu mogą jeszcze działać, jednak problemem jest odbieranie kanałów w odpowiedniej jakości. Potrzebny jest nie tylko dekoder telewizji naziemnej, ale również wzmacniacz. W przypadku niektórych telewizorów nie ma możliwości oglądania programów bez takich elementów. Stąd nie chcąc ponosić dodatkowych kosztów, większość osób decyduje się po prostu na utylizację starego telewizora i zakup nowego. Inna kwestia dotyczy energooszczędności i poboru prądu, który jest coraz droższy. Jeśli telewizor jest dość stary, to niestety może generować większe rachunki, stąd ze względu na wszystkie przeszkody techniczne i ekonomiczne, często danie telewizorowi drugiego życia się nie opłaca. Inaczej sprawa wygląda, gdy po prostu lubisz nowości elektroniczne i często wymieniasz sprzęt. Wtedy na pewno znajdziesz na niego nabywcę. Możesz też sprzedać go do komisu czy też lombardu.

Gdzie wyrzucić stary telewizor? Postaw na punkty zbiórki elektrośmieci

Oczywiście jest jeszcze jeden sposób. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie wyrzucić stary telewizor, to zawsze możesz poczekać na akcję zbierania elektrośmieci. Jest ona organizowana w każdej gminie i każdym mieście, często nawet więcej niż raz do roku. Zawsze ogłaszane jest miejsce, gdzie owa zbiórka będzie się odbywać. W niektórych miastach istnieją też specjalne punkty ze skrytkami, gdzie można zostawić elektrośmieci, które następnie przekazywane są do utylizacji. Jeżeli telewizor jest nieduży, to być może i na niego znajdzie się miejsce, a jeśli nie, to punkty zbiórki elektrośmieci są odpowiednim wyborem. Jednocześnie przypominamy osobom, które mają gruz i inne materiały budowlane, że ich również nie można wyrzucać byle gdzie. Można oddać je do PSZOK, jeśli je przyjmuje i jednocześnie ma się podpisaną deklarację śmieciową. Dobrym wyborem jest wynajem kontenera na śmieci. Gdy gruzu jest sporo, czy remont trwa, można umówić się dzięki temu na odbiór śmieci w innym terminie, a do tego prawidłowo je składować.

 

Gdzie się wyrzuca telewizory?

Gdzie się wyrzuca telewizory?

 

Zobacz też:

Kontener na gruz Szczecin
Kalkulator ogrodzeniowy
Kontener na gruz Łódź
Wywóz śmieci Szczecin
Karta ewidencji odpadu
Utylizacja papy cennik

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Sanok

2 godz temu