Gdzie wyrzucać długopisy?

Są takie elementy codziennego użytku, których używamy niemal codziennie, ale i takie po które sięgamy okazjonalnie. Do obydwu tych grup należą długopisy. Gdy zużyje się wkład, po prostu sięgamy po nowy i wymieniamy go w długopisie, a czasem po prostu sięgamy po nowy długopis. Tu pojawia się pytanie, gdzie wyrzucać długopisy.

Gdzie wyrzucać długopisy?

Każdy długopis można poddać recyklingowi, czyli rozłożyć na części, które mogą być później ponownie wykorzystane. Zatem odpowiadając na pytanie, gdzie wyrzucić długopis, musimy przypomnieć właśnie o tym, że są to często produkty wielomateriałowe. Do tego zawierają jeszcze pusty i zanieczyszczony wkład. Wiele osób nie zastanawia się, gdzie wyrzucać zużyte długopisy i gdy zużyją wkład, wyrzucają długopis do plastiku lub pojemnika na odpady zmieszane. Obydwa działania są nieprawidłowe, jeśli wcześniej nie rozkręciło się długopisu, by wyciągnąć wkład.

Gdzie wyrzucać wkłady do długopisów?

Skoro jesteśmy już przy wkładach, to warto wiedzieć, że choć wykonane są z tworzywa sztucznego i wypełnione atramentem oraz mają zwykle metalową końcówkę z niewielkim otworem, to jednak nie mogą trafić do pojemnika na odpady plastikowe i metale. Zatem nie należy wyrzucać ich do żółtego czy też czerwonego pojemnika. Zatem, gdzie wyrzucać wkłady do długopisów? Należy umieścić je w pojemniku na odpady zmieszane. Takie wkłady niestety nie mogą zostać poddane recyklingowi, zatem trafiają do specjalnej spalarni, gdzie są utylizowane w specjalnych warunkach. Spalarnie działają w taki sposób, by ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko naturalne do minimum. Działanie spalarni służy wytworzeniu energii elektrycznej i cieplnej, która trafia do sieci ciepłowniczej. Obecnie w Polsce działa 9 spalarni odpadów komunalnych, a kolejne są w budowie.

Gdzie wyrzucić stare długopisy w zależności od materiału z jakiego zostały wykonane?

Jeżeli masz stary długopis, którego obudowa pękła czy też jest uszkodzony, to możesz go wyrzucić. Jeśli jednak długopis jest sprawny, a Ty z powodu własnej wygody kupujesz nowy, to jest to Twój wybór, jednak przyczyniasz się do zwiększenia ilości odpadów. Gdzie wyrzucić stare długopisy? Wkład trafia do odpadów zmieszanych, a korpus długopisu zwykle wykonany jest z tworzywa PET lub HDPE, które poddawane są recyklingowi. W związku z tym powinien trafić do żółtego kontenera. Jeśli korpus długopisu wykonany jest z metalu, czyli aluminium, to również powinien trafić do żółtego, ewentualnie czerwonego pojemnika. Aluminium jest poddawane recyklingowi, ponieważ koszty jego przetworzenia są mniejsze niż jego wytworzenia. Warto zatem w odpowiedni sposób segregować śmieci, by dać przedmiotom drugie życie i umożliwić ponowne wykorzystanie poszczególnych materiałów. Co ciekawe obudowa długopisu może być też papierowa. Wtedy długopis wykonany z papieru powinien trafić do pojemnika na odpady papierowe, czyli niebieskiego. Oczywiście zdarza się, że długopis jest papierowo-metalowy. Wtedy część korpusu trafia do niebieskiego worka, a część do żółtego.

Warto również wspomnieć o tym, że można wynająć kontener na śmieci i gruz, a następnie firmę, która zajmie się ich wywozem. Odpady pobudowlane nie mogą być składowane luzem. Rekomendujemy kontenery na gruz Szczecin, które są doskonałym rozwiązaniem. Firma zajmująca się wywozem gruzu pozbędzie się go w legalny i bezpieczny dla środowiska sposób. Warto zatem skorzystać z tej opcji.

 

Gdzie wyrzucać długopisy?

Gdzie wyrzucać długopisy?

 

Zobacz też:

Wynajem toalet
Wywóz gruzu Kraków
Wywóz śmieci Katowice
Wynajem kontenerów na śmieci
Kontener na gruz Warszawa
Kartony po mleku segregacja

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płońsk

3 godz temu