Jak utylizować opakowania po mleku, jogurcie i maśle?

Spora część osób próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie gdzie wyrzucać opakowanie po mleku, jogurcie i maśle. Fakt ten nie może dziwić ponieważ tego typu produkty stanowią stały element naszej diety.

Wielu z nas wprost nie może wyobrazić sobie śniadania bez wyżej wymienionego jedzenia. Problem opakowań po produktach spożywczych zdaje się więc występować na masową skalę. Warto go rozwinąć tak, aby poprawić jakość segregacji i uniknąć ostrzeżeń o jej braku. I choć producenci artykułów spożywczych umieszczają na pudełkach i kartonikach informację o sposobie postępowania z odpadami to jeszcze raz przypomnimy, gdzie wyrzucać opakowanie po takich artykułach jak:

Gdzie wyrzucać opakowania po mleku, jogurcie i maśle ?

  • Mleko, sok i napój niegazowany w kartoniku – kiedy wybieramy się na zakupy bardzo często słyszymy od najbliższych kup mleko, czy sok w kartonie. Tymczasem ten obiegowy zwrot jest nie do końca zgodny ze stanem faktycznym. Z reguły opakowania po mleku, jogurcie czy też napojach niegazowanych są wykonane z kilku materiałów, którym nie do końca jest po drodze z papierem. W zależności od Gminy tetrapaki wyrzuca się albo do żółtych kosze na śmieci, albo do niebieskich. Aby mieć 100 % pewności co z nimi zrobić, warto o to dopytać w swoim Urzędzie.
  • Masło – opakowania po maśle bywają różne. Łączy je jednak jedna cecha wspólna. Niezależnie od tego jakbyśmy mocno uważali są one zatłuszczone i nie nadają się do recyklingu. Zgodnie z obowiązującymi standardami powinno się je wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Taki stan rzeczy może się jednak kiedyś zmienić, a zależy on głównie od tego czy staniemy się społeczeństwem recyklingu.
  • Jogurt – aby odpowiedzieć na pytanie gdzie wyrzucać opakowanie po jogurcie trzeba spojrzeć na ten segment produktów całościowo. Jogurty pakowane są w sposób przeróżny, lecz zazwyczaj w kubki, butelki i pudełeczka, które nadają się do ponownego zagospodarowania. Na sklepowych półkach można zatem znaleźć opakowania szklane i plastikowe. Bez obaw można je wyrzucić do odpowiednich śmietników na szkło czy też tworzywa sztuczne. Warto jednak przed uczynieniem tego przepłukać je wodą i pozbawić opakowania resztek danego produktu.

 

Gdzie wyrzucać opakowanie po mleku, jogurcie i maśle ?

Gdzie wyrzucać opakowanie po mleku, jogurcie i maśle ?

 

Zobacz też:

Gdzie zamówić wywóz śmieci ?
Jaka będzie zima 2020 ?
Jak pozbyć się starych ubrań i butów ?
Gdzie wyrzucać popiół ?
Gdzie wyrzucać jedzenie ?
Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Osieck

4 godz temu