Gdzie wyrzucać papier z niszczarki?

Papier jest materiałem znanym nam od tysięcy lat i niezmiennie służy nam w wielu sytuacjach. Papier biurowy, gdy jakieś dokumenty nie są potrzebne i nie muszą być archiwizowane może być zniszczony. Wtedy przydają się urządzenia, które zamieniają go w ścinki. W ten sposób zajmują mniej miejsca. Tu pojawia się pytanie, gdzie wyrzucić papier z niszczarki.

Gdzie należy wyrzucić papier z niszczarki?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucić papier z niszczarki? Otóż wiele osób sądzi, że gdy papier jest w kawałkach, to już do niczego się nie nadaje. Otóż jest to błędne twierdzenie. Taki papier może być ponownie wykorzystany i tak w istocie się dzieje. Warto wiedzieć, że ścinki papieru, także tego makulaturowego są wykorzystywane do produkcji chusteczek higienicznych czy też papieru toaletowego. W ten sposób papier otrzymuje drugie życie. Papier makulaturowy może być co ciekawe poddawany recyklingowi do 5 razy. Zatem naprawdę warto segregować śmieci. Nie należy ścinków z niszczarki wyrzucać do pojemnika na odpady zmieszane. Przy sortowaniu śmieci używane są maszyny i może ona zostać zanieczyszczona przez ścinki i ulec awarii. Jeśli zatem zastanawiałeś się, gdzie wyrzucać papier z niszczarki, to odpowiedź do czarnego pojemnika nie jest prawidłowa. Papier z niszczarki oczywiście powinien trafić do pojemnika niebieskiego, który przeznaczony jest na odpady papierowe.

Papier z niszczarki gdzie wyrzucić większe ilości?

Wiele firm wykorzystuje duże ilości papieru i wykorzystuje niszczarki do niszczenia niepotrzebnych wzorów umów, które nie są już aktualne czy błędnie wypełnionych wniosków albo innych dokumentów, które mogą zostać zniszczone. Trudno umieścić w koszu duże ilości papieru z niszczarki Jak segregować w takiej sytuacji? Warto wiedzieć, że w niektórych miastach istnieją punkty, gdzie można taki papier wyrzucić. Są to praso-kontenery, które mogą pomieścić naprawdę duże ilości ścinek. Oczywiście należy pamiętać, że jeśli papier jest zatłuszczony i mokry, to nie może trafić do recyklingu i wtedy nie należy go poddawać niszczeniu. Najlepiej w całości wyrzucić go do pojemnika na odpady zmieszane. Dodatkowo zawsze należy upewnić się, że niszczy się dokumenty, które mogą zostać zniszczone, bo po włożeniu do niszczarki nie będzie już możliwe ich odtworzenie. Należy zatem zawsze skrupulatnie segregować dokumenty na te, które powinny zostać zarchiwizowane oraz te, które mogą zostać poddane zniszczeniu. Niektóre dokumenty trzeba przechowywać kilka lat, a inne jak choćby polisy potrzebne są nam przez cały czas. Oczywiście warto dbać o środowisko i korzystać z papieru w ograniczonym zakresie, jeśli to możliwe. Korzystanie z dokumentów elektronicznych jest najlepszym sposobem. W ten sposób można zmniejszyć ilość generowanych śmieci, także papieru z niszczarki.

Na koniec warto jeszcze dowiedzieć się, co robić z dużymi ilościami śmieci takich, które nie należą do odpadów komunalnych. Otóż gdy posiada się odpady poremontowe czy pobudowlane nie można ich składować bez zabezpieczenia na placu, gdyż w ten sposób można zanieczyścić glebę czy wody gruntowe. Grozi też za to mandat. Zatem warto postawić na wywóz śmieci Piaseczno, by pozbyć się choćby gruzu budowlanego albo starej ceramiki łazienkowej, terakoty albo worków po cemencie. Specjalistyczna firma zajmie się wywozem, a Ty pozbędziesz się tego problemu. Warto stawiać na usługi profesjonalistów.

 

Gdzie wyrzucać papier z niszczarki?

Gdzie wyrzucać papier z niszczarki?

 

Zobacz też:

Kontener na złom
Kontener na gruz Szczecin
Kontenery Warszawa
Wywóz śmieci Rzeszów
Wywóz śmieci Swarzędz
Toaleta na budowę

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

43 min. temu