Jakie właściwości powinien posiadać kontener na złom?

Jakie właściwości powinien posiadać kontener na złom?

Jaki powinien być kontener do złomu?

Kontener na złom powinien być solidny i wytrzymały. Nie ma się co dziwić, skoro odpad ten jest dość ciężki, a sam zbiornik musi wytrzymać uderzenia podczas transportu, związane z przemieszczaniem się ładunku.

Do podstawowych materiałów z których produkuje się kontenery na złom zaliczają się tworzywa sztuczne i metal. Wszystko zależy tutaj od rodzaju przewożonego złomu. W przypadku odpadów pochodzących z gospodarstwa domowego używa się przeważnie pojemników z plastiku, które służą jednocześnie do gromadzenia metalu oraz tworzywa sztucznych. Metal pochodzący od mieszkańców jest jednak z reguły lekki. Zaliczają się do niego przede wszystkim puszki po napojach oraz produktach spożywczych. Kontener do złomu wykorzystywany na skalę przemysłową musi być o wiele bardziej wytrzymały i powinien wykazywać się takimi właściwościami jak:

Cechy kontenerów na złom

  • Wygodne otwory wrzutowekontener do złomu musi być wygodny w użytkowaniu. Oznacza to, że powinien on posiadać odpowiednio duże otwory wrzutowe, dzięki którym złomu nie będzie trzeba rozdrabniać na mniejsze elementy. W warunkach polowych może być to bowiem trudne i wymagać użycia specjalistycznego sprzętu.
  • Zamki i zabezpieczenia – jeśli mówimy o kontenerach do złomu to bardzo często gromadzenie odpadu w jednym miejscu sprzyja aktom kradzieży. Skupy metali przyjmują tego rodzaju śmieci i w zależności od typu nieczystości płacą za jego przyjęcie odpowiednie sumy pieniędzy. Kontener do złomu powinien wiec być zabezpieczony przed dostępem osób postronnych lub stale monitorowany. Nie może on być także narażony na samoistne otwarcie wrót używanych podczas jego rozładunku.
  • Odporność na korozję – zjawisko utleniania się metalu jest potocznie nazywane korozją. Kontener do złomu jest na nie narażony i dlatego należy przed użyciem zabezpieczyć jego powierzchnie np. poprzez piaskowanie. Umożliwi to dłuższe korzystanie z kontenera i brak konieczności ciągłych napraw. Lepiej jest więc zamówić nieco droższy kontener i w ten sposób pozbyć się konieczności jego serwisowania. Typowe kontenery do złomu mają pojemność od 1 M3 do 40 M3 i są produkowane przez autoryzowanych dostawców. Te same podmioty zaopatrują również takie firmy jak wywóz odpadów budowlanych Rzeszów.

 

Kontener na złom

Kontener na złom

 

Zobacz też:

Kto może kompostować odpady?
Wynajęcie małego kontenera na gruz
Wynajem ogrodzeń budowlanych – na co warto zwrócić uwagę ?
Wypożyczalnia toalet przenośnych
Pojemniki na odpady Białystok
Pojemniki na odpady Bielawa

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gorlice

48 min. temu