Co oznacza kod 17 04 02?

Odpowiednia segregacja śmieci pozwala na ponowne ich wykorzystanie. Dzięki temu można ograniczyć zanieczyszczenie powietrza. Jest to jeden ze sposobów dążenia do zeroemisyjności. Czym jest kod 17 04 02?

Kod odpadu 17 04 02 – czego dotyczy?

Kod odpadu to sześciocyfrowe numery, które są unikatowe. Powstają one według ustalonego schematu, a więc dwie pierwsze cyfry odnoszą się do grupy. W naszym przypadku mowa o grupie 17, czyli o grupie odpadów budowlanych. Dwie kolejne cyfry to podgrupa. W tym przypadku to 04, a więc odpady ze stali oraz żeliwa. Natomiast trzecia część kodu, to już konkretny rodzaj odpadu, a więc aluminium. Kod odpadu 17 04 02 dotyczy właśnie tego rodzaju odpadów, które mogą pochodzić z różnego rodzaju remontów, demontażu obiektów budowlanych czy nawet infrastruktury drogowej. Aluminium podlega recyklingowi, a więc może być ponownie wykorzystane, np. do produkcji puszek. Trzeba jeszcze wiedzieć, że ważny jest sposób składowania takich odpadów, tak aby nie doszło do zanieczyszczenia materiału, który powszechnie jest uważany za cenny. Odpady, które należą do tej kategorii to np. elementy elektryczne czy też zbrojenia. Co istotne, mogą być to elementy bardzo duże, stąd też wymagają konkretnego przewozu. W żadnym wypadku nie można ich wyrzucać do zwykłych kontenerów. Trzeba także przygotować kartę przekazania odpadów, którą można wystawić tylko i wyłącznie, gdy posiada się indywidualne konto.

Gdzie ponownie można wykorzystać aluminium?

Aluminium podlega ponownemu wykorzystaniu, a więc jest materiałem, który można recyklingować. Co istotne, ten surowiec nadaje się do wielokrotnego ponownego użycia. Odpady z aluminium zbiera się, następnie magazynuje. Dopiero potem poddawane są przetopieniu, a następnie tworzy się z nich np. opakowania czy też aluminiowe części budowlane. Z aluminium można również wykonać części samochodowe czy części do maszyn rolniczych, a nawet samolotów. W ten sposób znacząco zmniejsza się koszty energii, a do tego emisję CO2, przy czym trzeba jeszcze pamiętać o właściwym wypisaniu karty odbioru odpadów. Wiele odpadów budowlanych może być zanieczyszczonych np. resztkami betonu czy kleju. W takim przypadku konieczne jest wcześniejsze wyczyszczenie aluminium.

 

Kod odpadu 17 04 02

Kod odpadu 17 04 02

Zobacz też:

Wynajęcie kontenera na śmieci cena
Śmieci Wieliczka
Utylizacja papy
Toaleta budowlana
Kontenery na gruz Szczecin

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Gorlice

4 godz temu