Co oznacza kod 20 01 01?

Zastanawiasz się, co zrobić ze zgromadzonym papierem i tekturą? Są to odpady oznaczone jako kod 20 01 01 i należy zlecić ich wywóz odpowiedniej firmie wykonującej taką usługę. O tym, jak segregować odpady spod tego kody, gdzie je przechowywać i w jaki sposób usunąć z działki dowiesz się z wpisu poniżej. Pamiętaj, że ani papier ani tektura nie powinny trafiać do zbiornika z odpadami zmieszanymi komunalnymi.

Papier i tektura to jedne z bardziej popularnych odpadów wytwarzanych zarówno w gospodarstwach domowych, jak również w przedsiębiorstwach o charakterze wytwórczym, jak również usługowym. Okazuje się, że wywozem odpadów oznaczonych kodem 20 01 01 powinna się zająć odpowiednia firma, która odbiera tego typu śmieci wedle ustalonego harmonogramu. Już za chwilę dowiesz się, jak i komu zlecić wywóz zarówno papieru, jak i tektury.

Papier i tektura – co musisz wiedzieć o tej kategorii odpadów

Papier i tektura mogą pochodzić z różnych źródeł. Najczęściej są to śmieci w postaci pozostałości po jedzeniu, czasopisma, książki, opakowania po zabawkach, jak również notesy, zeszyty, czy też inne papiery będące elementem naszego życia codziennego.

Wszystkie wspomniane śmieci mają swój dedykowany kod 20 01 01 oznaczający grupę śmieci, co do której zostały wyznaczone określone zasady gromadzenia i wywozu. W praktyce oznacza to, że w celu pozbycia się ich z działki powinno się poprosić o wsparcie właściwą firmę wywozową.

Jak gromadzić i wywozić śmieci oznaczone kodem 20 01 01?

Przede wszystkim, ze względu na charakter tych odpadów powinny być one składowane w suchym i bezpiecznym miejscu, do którego nie dostanie się ani wilgoć, ani też innego typu zanieczyszczenia. Najlepiej aby miejsce składowanie pełnić określony pojemnik lub worek na papier.

W praktyce i jedno i drugie rozwiązanie jest wygodne oraz zapewnia możliwie szybki wywóz śmieci z określonej działki. Warto o tym pamiętać mając na uwadze indywidualne podejście firm wywozowych do usuwania śmieci różnego typu. Zadbaj o profesjonalnie wykonaną usługę i zleć ją specjalistom.

 

Kod 20 01 01

Kod 20 01 01

 

Zobacz też:

Odpady budowlane
Wywóz gruzu Szczecin
Kontenery wielkogabarytowe Wrocław
Gdzie wyrzucać żarówki?
Kontener na gruz Poznań

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Jędrychów

5 godz temu