Co oznacza kod odpadu 15 01 02?

Odpowiednie segregowanie odpadów jest wymogiem prawnym, który dotyczy wszystkich generujących odpady. Dowiedz się, jakie odpady klasyfikowane są kodem 15 01 02.

Co obejmuje kategoria odpadów o oznaczeniu 15 01 02?

W ramach grupy 15 01 02 znajdują się różnorodne opakowania pochodzące z produktów spożywczych i kosmetyków. Zazwyczaj są to przede wszystkim butelki, torebki i torby, folie, puszki i plastikowe słoiki. Są to zatem wszystkie rodzaje opakowań wykonanych z tworzyw sztycznych PE, PP, PET, PS. Są one stosowane do przechowywania, ale także dystrybuowania zarówno kosmetyków, jak i chemii gospodarczej i produktów spożywczych.

Co najważniejsze, odpowiednia segregacja tych syntetycznych odpadów ma kluczowe znaczenie z perspektywy ochrony środowiska. Poprzez właściwe umieszczanie opakowań z tworzyw sztucznych we wskazanych prawem miejscach, możliwe jest ich profesjonalne przetwarzanie i ponowne wykorzystanie, a zatem reyckling.

To ma również istotne znaczenie dla redukcji ilości odpadów składowanych na wysypiskach śmieci. Dlatego tak istotne jest, aby każde gospodarstwo domowe oraz zakład przemysłowy angażowały się w odpowiednie segregowanie odpadów.

Pojemniki na wywóz odpadów 15 01 02 – co trzeba wiedzieć?

Korzystanie z usług wywozu odpadów przez profesjonalne firmy zajmujące się wywozem i utylizacją odpadów, gwarantuje liczne korzyści. Jedną z najważniejszych jest dostępność pojemników o różnych wielkościach, co pozwala dostosować wywóz do indywidualnych potrzeb klienta.

Pojemniki na odpady są doskonałym rozwiązaniem do utrzymania porządku na placu budowy, podczas remontu mieszkania, ale także na co dzień w sklepach czy zakładach usługowych, w których generuje się większe ilości odpadów wymagających bieżącej segregacji i estetycznego przechowywania. Dzięki temu można uniknąć gromadzenia się odpadów, co sprzyja utrzymaniu czystości, organizacji pracy i zwiększa bezpieczeństwo w pomieszczeniach, w których znajdują się odpady, niezależnie od ich rodzaju.

Usługi wywozu odpadów 15 01 02 z naszą firmą

Nasze przedsiębiorstwo oferuje konkurencyjne ceny za usługi wywozu odpadów. Kolejnym niepodważalnym atutem jest terminowość i szybkość odbierania odpadów, co pozwala swobodnie planować czas na placu budowy czy w zakładach pracy, bez obaw o komplikacje związane z odpadami.

Warto pamiętać, że oferujemy liczne rozwiązania, w tym kontenery czy worki Big Bag, specjalnie zaprojektowane do przenoszenia nawet tak dużych objętości, jak 1,5 tony odpadów. Ułatwiają one skuteczne sortowanie odpadów, a następnie ich wywóz i utylizację.

Wybierając sprawdzonego partnera doświadczonego w sektorze wywozu i utylizacji śmieci, zyskuje się kompleksową obsługę klienta w zakresie nie tylko wywozu odpadów, ale również wykonywania wszystkich formalności wymaganych przez polskie prawo w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, medycznymi, niebezpiecznymi i z wszystkich pozostałych grup, w tym 15 01 02. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać indywidualną wycenę naszych usług. Pozostajemy do Państwa dyspozycji telefoniczne i mailowo.

 

Kod odpadu 15 01 02

Kod odpadu 15 01 02

 

Zobacz też:

Utylizacja opon
Wywóz śmieci wrocław
Gdzie wyrzucać płyty cd?
Gdzie wyrzucać styropian?
Wywóz gruzu Warszawa

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Gdynia

5 godz temu