Wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się , gdzie wyrzucać płyty CD i DVD. Nie ma w tym nic dziwnego skoro w naszym najbliższym otoczeniu tego typu przedmiotów jest co nie miara. Wpływ na taki stan rzeczy ma nie tylko upowszechnianie się nowoczesnych technologii ale również i powszechność i taniość.

Od co najmniej 20 lat większość komputerów stacjonarnych i laptopów posiada swoje własne nagrywarki. W ślad za ogólnym dostępem do sprzętu idzie również możliwość zakupu niedrogich nośników danych które po wykorzystaniu stanowią nie lada problem. Aby lepiej go zrozumieć trzeba wiedzieć, że płyta CD lub DVD nie jest w swojej budowie jednorodna. Składa się ona z 4 występujących kolejno warstw: poliwęglanowej warstwy nośnej, odbijającej złotej lub aluminiowej warstwy barwnika ulegającego stopieniu podczas zapisu i warstwy ochronnej z lakieru. Zużyte płyty CD i DVD mogą być użyte jako dodatek do biopaliw, a każdy z nas może z nimi postąpić następująco:

Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD ?

  • Oddać do firmy zajmującej się profesjonalnym niszczeniem danych – problem pod tytułem gdzie wyrzucać płyty CD i DVD dotyczy nie tylko osób prywatnych, ale również firm. Podmioty prowadzące działalność gospodarczą przechowują na nich wiele danych, które w obliczu RODO nie powinny być podatne na dostęp osób trzecich. Na szczęście problem ten rozwiązują niejako firmy zajmujące się recyklingiem nośników optycznych. Przekazując im swoje płyty CD i DVD mamy pewność, że zostaną one zniszczone w sposób nieodwracalny.
  • Skorzystać ze zbiórki prowadzonej przez hipermarkety – w wielu sklepach wielkopowierzchniowych i marketach elektrycznych prowadzone są zbiórki płyt CD i DVD. Przed wejściem do tego typu obiektów wystawione są pojemniki opisujące ich przeznaczenie. Można z nich skorzystać nieodpłatnie i anonimowo. Alternatywą do zbiórek prowadzonych przez sektor komercyjny są PSZOK – i. Wiele punktów przyjmie od Państwa za darmo nie tylko nośniki danych, ale i sprzęt elektro.
  • Znaleźć osoby zajmujące się rękodzielnictwem – dzięki osobom, które posiadają dusze artystów znika po części temat zagospodarowania płyt CD i DVD. Tego typu materiał jest przez nich mocno pożądany do prac mających na celu wykonanie zegarów czy innych elementów wymagających okrągłych tarcz. Jeśli znamy tego typu twórców, warto ich zapytać czy nie potrzebują dodatkowej partii materiału. Ograniczymy w ten sposób nie tylko ilość odpadów, ale i nasze otoczenie będzie posiadać o wiele korzystniejsza prezencją.

 

Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD ?

Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD ?

 

Zobacz też:

Opłaty za wywóz odpadów
Typowe odpady z przeprowadzek
Aplikacja do zamawiania toalet na Androida i IOS
Sezon budowlany 2020
Przedłużenie wynajmu toalety
Wywóz gruzu mazowieckie

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Jędrychów

1 godz temu