Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Płock
1 min. temu

Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?

gdzie wyrzucac produkty higieniczne 400x300 - Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?
2020-05-15 Smieci

Wiele osób bardzo często nurtuje pytanie, gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ? Nie może to specjalnie dziwić, skoro towarzyszą nam one każdego dnia.

Konieczność zachowania odpowiedniego stanu zdrowia sprawia, że używamy bardzo wielu przedmiotów, które po zużyciu należy umieścić w odpowiednim pojemniku na odpady. W trosce o środowisko czynność ta powinna być wykonana z jak największą starannością i podług wiedzy, które każdy z nas może nabyć. Artykuły higieniczne są dość zwodniczymi odpadami. O złożoności problemu świadczy przede wszystkim fakt wykonania ich z różnego rodzaju materiałów i szerokie spektrum. Z tego właśnie względu rodzi się wiele błędów w segregacji śmieci.  A grupa tego rodzaju nieczystości jest naprawdę pokaźna. Zaliczyć możemy do niej przed wszystkim:

Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?

  • Pieluchy, podpaski, wkładki higieniczne i chusteczki – przedmioty mające bezpośredni kontakt z naszym ciałem oraz różnego rodzaju wydzielinami bezpośrednio po użyciu powinny być umieszczane w zbiornikach na śmieci zmieszane. W dobie zagrożenia epidemiologicznego warto je dodatkowo zabezpieczyć poprzez umieszczenie ich w szczelnie zamkniętym woreczku foliowym. Ta sama metoda dotyczy również maseczek ochronnych, które pochodzą od osób zdrowych. Z racji niewielkich możliwości branży recyklingowej najlepszym wyrazem troski o dobro planety jest w przypadku tych produktów racjonalny konsumpcjonizm, a jednym z typowych błędów jest umieszczanie wyżej wspomnianych artykułów w koszach na tworzywa sztuczne.
  • Środki czystości – odpowiedź na wątpliwości, gdzie wyrzucać artykuły higieniczne nie jest wcale jednoznaczna. Jak podaje „Słownik Języka Polskiego PWN” słowo „higieniczny” oznacza: „służący przestrzeganiu czystości” lub „służący zdrowiu”. Śmiało więc możemy rozszerzyć nieco te grupę i zaliczyć do artykułów higienicznych także środki czystości. Rozszerzając nieco przyjętą systematyką wchodzimy w cale spektrum problematyki odpadów opakowaniowych. Takie nieczystości jak butelki po płynach do płukania czy pudełka po proszkach do prania trzeba wyrzucać zgodnie z oznaczeniami, które są umieszczone na etykietach. Śmiało więc plastikowa butelka po szamponie czy żelu pod prysznic może być złożona w żółtym śmietniku na metale i tworzywa sztuczne, a karton po farbie do włosów w koszu na papier i tekturę.
  • Dezodoranty – temat dezodorantów przywołał już parę miesięcy temu jeden z portali zajmujących się tematyka odpadową. W artykule na temat tego gdzie je wyrzucać zawartych zostało szereg wskazówek. Typowe butelki po aerozolach trzeba umieszczać w pojemnikach koloru czarnego, a dezodoranty w sztyfcie mogę być składowane w śmietnikach na tworzywa sztuczne. Co bardziej dokładne osoby mogą również odseparować od sprayów plastikowe nakrętki i postąpić z nimi tak samo jak ze sztyftami.

 

Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?
Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?

 

Zobacz też:

Czemu toaleta to WC ?
Jak działa przenośna toaleta ?
Toalety na budowę
Usługi komunalne online
Wynajem toalet na imprezy i festyny
Odbiór gruzu

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację