Gdzie wyrzucać opony rowerowe?

Rower to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych środków lokomocji. W ostatnich latach na naszych drogach oraz ścieżkach rowerowych pojawiło się bardzo wiele jednośladów. I choć jest to korzystne ze względu na brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery to nadal problemem pozostają odpady.

Rowery jak każde urządzenia mechaniczne ulegają uszkodzeniom, a poszczególne części należy w odpowiedni sposób wymieniać i konserwować. Niestety wśród całego ogółu komponentów są i takie elementy, które na ogół trzeba zutylizować. Niewątpliwie należy do nich ogumienie. W przypadku konieczności naprawy pojawia się więc pytanie gdzie wyrzucać opony rowerowe.

I choć opony od naszych kolarzówek, rowerów MTB czy składaków są mniej skomplikowane w budowie od samochodowych to nadal należy im się spora dawka uwagi.

Zgodnie z art. 122 Ustawy o odpadach z dn. 14.12.2012: „opon i ich części, z wyłączeniem opon rowerowych i opon o średnicy zewnętrznej większej niż 1400 mm nie można składować na wysypisku odpadów komunalnych”.

Oznacza to, że omawiane dziś odpady każdy z nas może umieścić w pojemniku na odpady zmieszane. Z punktu widzenia ekologii naszym zdaniem nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.

Czy wiesz, gdzie wyrzucać dętki i opony rowerowe?

Opony rowerowe doskonale nadaje się do recyklingu pod warunkiem, że zajmą się nim wyspecjalizowane podmioty. Recyklerzy dość chętnie podchodzą do tematu opon i dlatego warto je dostarczyć do specjalnego kontenera na opony, który znajduje się w prawie każdym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Innym rozwiązaniem jest zaciągnięcie informacji na temat utylizacji opon w serwisie do którego oddajemy nasz rower. Część z punktów przyjmuje opony i zapewnia im dalszy recykling poprzez przekazanie ich do odpowiedniej firmy.

Dużą wiedzą na temat postępowania z oponami rowerowymi dysponuje wywóz gruzu Lębork. Nasi specjaliści to nie tylko przeogromna wiedza na temat śmieci budowlanych, ale także wszystkich aspektów związanych z ochroną środowiska. Zapraszamy do kontaktu z nimi we wszystkie dni robocze.

 

Gdzie wyrzucać opony rowerowe?

Gdzie wyrzucać opony rowerowe?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać przeterminowane kosmetyki?
Wywóz odpadów budowlanych Cieszyn
Co wrzucamy do zielonego pojemnika?
Co wrzucamy do brązowego pojemnika?
Pojemniki na odpady Police
Pojemniki na odpady Polkowice

 

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gdynia

3 godz temu