Gdzie wyrzucać przeterminowane kosmetyki?

Niemal każdy z nas chociaż raz zastanawiał się nad tym gdzie wyrzucać przeterminowane kosmetyki. W końcu różnego rodzaju kremów, perfum czy dezodorantów używają niemal wszyscy.

XXI wiek to czas intensywnego rozwoju kosmetologii i boomu na środki, które mają zapewnić nam zdrowy i piękny wygląd.

Gdzie wyrzucać stare kosmetyki?

Niestety nie wszystkie osoby mogą w pełni wykorzystać środki, które stały się ich własnością. Wynika to z bardzo wielu powodów. Czasami dany kosmetyk po prostu nam nie pasuje, a kiedy indziej najzwyczajniej w świecie zapomnimy o nim i traci on swój termin ważności. W takiej sytuacji kosmetyków musimy się pozbyć i warto zrobić to zgodnie ze sztuką. W ten sposób ograniczymy ilość odpadów, które trafiają do składowania i zapewnimy im profesjonalną utylizację. Do dobrych praktyk przy wyrzucaniu kosmetyków zaliczyć możemy:

  • Wyrzucanie odpadów do pojemnika na śmieci zmieszane – najprostszą odpowiedzią na to, gdzie wyrzucać przeterminowane kosmetyki jest kosz na nieczystości niesegregowane. Jest to zasadne postępowanie, zwłaszcza gdy w opakowaniach znajdują się resztki danego środka. Cześć kosmetyków jest również przechowywana w specjalnych warunkach i dlatego nie możemy ich umieszczać w śmietnikach do segregacji. Dobrym przykładem są tutaj dezodoranty do ciała i żele oraz pianki do golenia.
  • Oddzielenie od kosmetyków opakowań podlegających segregacji – wiele kosmetyków występują w co najmniej 2 opakowaniach. Bywa więc, że bez trudu możemy oddzielić kartonowe pudełko od tuby czy małego słoiczka, w którym przechowywany jest właściwy kosmetyk. W ten sposób możemy dać plastikowy, tekturze lub czasami szkłu drugie życie, kierując nieczystości bezpośrednio do recyklingu i takich firm jak wywóz gruzu Kwidzyn. Dzięki temu zwiększamy strumień śmieci, które można ponownie wykorzystać.
  • Dokładne czytanie instrukcji postępowania z odpadami – wiele produktów kosmetycznych budzi spore wątpliwości pod kątem odpadowym. Dobrze jest więc zaznajomić się z instrukcjami dotyczącymi recyklingu i postępować zgodnie z instrukcjami danymi przez producenta danego środka. Jeśli więc chcemy tworzyć społeczeństwo dla którego ekologia jest jednym z priorytetów to należy zachować dużą dawkę należytej uwagi.

 

Gdzie wyrzucać przeterminowane kosmetyki?

Gdzie wyrzucać przeterminowane kosmetyki?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać torebki damskie?
Wywóz odpadów budowlanych Czechowice-Dziedzice
Gdzie wyrzucić drewno?
Altany śmietnikowe i ich rodzaje
Pojemniki na odpady Poznań
Pojemniki na odpady Prudnik

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płock

2 godz temu