Gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po mięsie?

Gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po mięsie?

Gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po mięsie?

Opakowania plastikowe są niezwykle praktyczne, gdyż są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie mogą być wielokrotnego użytku, jeśli zostaną poddane recyklingowi. W przypadku zabrudzonych opakowań plastikowych mamy jednak często dylemat, gdzie powinny one trafić. Dziś zastanowimy się, gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po mięsie.

Gdzie wyrzucać opakowania po mięsie?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać opakowania po mięsie? Tutaj oczywiście znaczenie ma to, z czego dane opakowanie zostało wykonane. Jeśli jest wielomateriałowe i owych materiałów nie można rozdzielić, to może trafić do pojemnika na odpady zmieszane. Zawsze jednak trzeba kierować się tym, co widnieje na opakowaniu. Producenci zawsze informują czy opakowanie nadaje się do recyklingu. Jeśli tak to powinno trafić do pojemnika we właściwym kolorze. Gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po mięsie? Oczywiście do pojemnika w kolorze żółtym, gdzie trafiają zarówno plastiki jak i metale. Jest jeszcze jedna kwestia, którą należy się zająć, a mianowicie czy należy myć plastikowe opakowania po mięsie? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno trzeba pozbyć się większych resztek czy też odpadu mięsnego, który nie będzie poddawany obróbce termicznej. Owe resztki surowego mięsa powinny trafić oczywiście do pojemnika na odpady zmieszane. Nie można ich w żadnym wypadku wyrzucać do pojemnika na bioodpady. Tam nigdy nie mogą trafiać ani kości, ani odpady mięsne. Pozostaje jeszcze to czy należy opłukać opakowanie wodą. Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli będziesz składować takie plastikowe śmieci dłużej w domu, to jednak mogą one wydzielać nieprzyjemny zapach. Nie wszystkie gminy wymagają jednak by myć tacki plastikowe po mięsie, bo jednak nie jest to zbyt ekologiczne i w ten sposób marnuje się wodę. Opakowania przed tym nim trafią do obróbki, czyli recyklingu są też myte.

Jak postępować z plastikowymi opakowaniami?

Już wiecie, gdzie wyrzucać opakowania po mięsie. Jeśli w Waszej gminie obowiązuje zalecenie, by myć plastikowe opakowania po mięsie to tak postępujcie. Zwykle w opakowania znajduje się jeszcze papierowy wkład, w ten sposób mięso nie styka się bezpośrednio z plastikową powierzchnią. Ów wkład jest oczywiście mokry i często przyklejony. Najlepiej go usunąć i wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Tam właśnie trafia mokry i zanieczyszczony papier. Z kolei pojemnik po mięsie należy przemyć i wyrzucić do żółtego pojemnika. Jeśli opakowanie zawiera papierową obwolutę i nie została ona zanieczyszczona, to należy wyrzucić ją do pojemnika na papier, jeśli tak właśnie poleca producent.

Co zrobić z gruzem poremontowym lub pobudowlanym?

Na koniec garść rad dla osób, które zmagają się z zalegającym gruzem poremontowym i pobudowlanym. Otóż jest kilka sposobów, by się go pozbyć. Jeżeli złożyliście wcześniej deklarację za gospodarowanie odpadami, to możecie osobiście oddać gruz do PSZOK. Gdy jednak nie jest to możliwe, bo nie dopełniliście formalności, to wynajmijcie firmę, która ów gruz wywiezie. Gdy umówiliście się z kimś, że odbierze od Was gruz i wykorzysta do utwardzenia drogi do posesji czy zasypania rowu, tutaj trzeba wiedzieć, że musi być to osoba fizyczna, to wynajmijcie kontener. Warto wiedzieć, że kontenery na gruz Szczecin są dostępne i wystarczy skontaktować się z firmą, która dowiezie je na Wasz plac. W ten sposób gruz będzie odpowiednio składowany do momentu jego wywozu.

Gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po mięsie?

Gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po mięsie?

Zobacz też:

Kontenery na gruz Poznań
Toaleta przenośna na działkę
Odbiór odpadów Warszawa
Wywóz gruzu Szczecin
Kontener na śmieci cena
Utylizacja azbestu

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Łódź

2 godz temu