Gdzie wyrzucać worki po cemencie?

Cement jest niezbędnym materiałem w wielu pracach budowlanych i remontowych. Jeśli jesteś w trakcie remontu lub po nim, to zapewne zastanawiasz się, gdzie wyrzucić worki po cemencie. Wybawimy Cię z kłopotu i przedstawimy gotowe rozwiązanie.

Worki po cemencie gdzie wyrzucić? Kto za nie odpowiada?

Na samym początku warto dowiedzieć się, kto odpowiada za wytworzone śmieci. Jeśli remont wykonywała wynajęta firma, to ona jest wytwórcą śmieci poremontowych, jednak są tutaj wyjątki. Wiele firm zabezpiecza się przed tym, by nie musieć zajmować się dodatkowymi obowiązkami i przerzuca je na swoich zleceniodawców. Jest to możliwe, jeśli w umowie jest mowa o tym, że to właśnie odbiorca usług, a nie wykonawca zobowiązuje się do pozbycia się materiałów poremontowych czy pobudowlanych. Należy zatem zawsze bardzo dokładnie czytać umowy, jeśli nie chce się odpowiadać za sprzątanie śmieci po remontach czy pracach budowlanych. Jeśli samodzielnie wykonujesz remont, to już nie ma wątpliwości, że to Ty jesteś wytwórcą odpadów i odpowiadasz za to, by pozbyć się ich w legalny sposób. Tu pojawia się pytanie – gdzie wyrzucić worki po cemencie? Worek po cemencie nie jest odpadem komunalnym nie może zatem trafić do pojemnika na odpady zmieszane. Za takie postępowanie grozi kara, podobnie jak za śmiecenie w lesie czy innych miejscach. Odpadów poremontowych i pobudowlanych nie można też bez zabezpieczenia składować na własnym podwórku, bo i w tym przypadku można spodziewać się mandatu. Może wynieść nawet 1500 zł. Worków po cemencie nie należy zatem pozbywać się na własną rękę i trzeba wynająć firmę, która zajmuje się wywozem takich odpadów.

Worki po cemencie – do jakiego kosza mogą trafić? Jak postępować z innymi odpadami budowlanymi?

Worek po cemencie – jaki to odpad? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które chce pozbyć się materiałów pobudowlanych. Należy do odpadów budowlanych, których nie należy traktować jako odpady komunalne. Należy jednak wspomnieć, że są miasta, gdzie dopuszczalne jest wyrzucanie worków po cemencie w ilości wskazującej na wykonywanie remontu własnego do pojemnika na odpady zmieszane. Tak jest w Warszawie. W wielu miejscach jednak nie ma takiej możliwości. Czasami takie worki przyjmują Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od osób fizycznych, które wcześniej złożyły deklarację śmieciową. Generalnie jednak można postawić na wynajem kontenera na śmieci, zwłaszcza jeśli dodatkowo ma się jeszcze gruz czy inne odpady budowlane. Firma może zająć się później wywozem wszystkich odpadów pobudowlanych, a Ty możesz cieszyć się czystym podwórkiem. Jeżeli kontener jest zbyt duży, to można zamiast niego zamówić big bag, który też nadaje się do składowania odpadów budowlanych. Warto wiedzieć, że worki po cemencie czy wapnie mogą trafić także do GPZON, czyli Gminnego Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych. Jeżeli dopiero się budujesz i jeszcze nie złożyłeś deklaracji śmieciowej, to najlepszym sposobem pozbycia się wszelkich odpadów budowlanych jest wynajęcie firmy, która zajmuje się ich wywozem. Warto wiedzieć, że gruz można oddać innej osobie fizycznej i w ten sposób się go pozbyć. Powinien być wykorzystany w celu utwardzenia drogi czy też zasypania rowu. Właściwe pozbywanie się śmieci pobudowlanych odbywa się z korzyścią dla środowiska naturalnego.

 

Gdzie wyrzucać worki po cemencie?

Gdzie wyrzucać worki po cemencie?

 

Zobacz też:

Wywóz śmieci Rybnik
Wynajem kontenera na śmieci
Kontenery na gruz Warszawa
Odbiór śmieci Warszawa
Gdzie wyrzucamy baterie?
Ile rozkłada się plastik?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

4 godz temu