Jak utylizować baterie?

W czasach, kiedy większość przedmiotów dnia codziennego wymaga źródła zasilania, wiele osób zastanawia się gdzie wyrzucać baterie. Problem z ich zagospodarowaniem nie może specjalnie dziwić skoro ich powszechność sprawia, że trzeba do tematu podejść racjonalnie.

Baterie nie mogą trafić do przydomowych pojemników na odpady i wymagają odrębnego podejścia. Ich odbiorem zajmują się przeważanie wyspecjalizowane podmioty, które uzyskały do tego celu odpowiednie decyzje administracyjne. Mieszkańcy naszego kraju mogą pozbyć się baterii na co najmniej kilka sposobów. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać baterie ?

  • Oddanie baterii do PSZOK – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać baterie należy przede wszystkim sprawdzić lokalizację PSZOK. Punkt ten działa w ramach gminnego systemu odbioru odpadów i jest zobligowany do przyjmowania różnego rodzaju nieczystości. W ich skład wchodzą również baterie. Przenośne źródła energii można dostarczyć tam w ramach opłaty, którą wnosimy do Urzędu. O tym, gdzie mieści się tego typu miejsce można dowiedzieć się z Internetu lub wertując strony WWW danej Gminy.
  • Szkoły – pandemia nieco pokrzyżowała kwestie tego, gdzie wyrzucać baterie. Uczniowie już od niemal roku przebywają w domach i uczą się w trybie online. Powoli jednak rodzi się nadzieja, że już pod koniec maja 2021 wszystkie roczniki wrócą do nauki stacjonarnej. Pojawi się tym samym sposobność do oddania baterii w szkołach. Ta ostatnia związana jest z tym, że wiele placówek edukacyjnych uczestniczy w masowych zbiórkach, które organizują firmy zajmujące się recyklingiem.
  • Sklepy wielkopowierzchniowe i salony GSM – z bateriami poradzimy sobie również przy okazji codziennych zakupów. Wiele hiper i supermarketów zbiera je na zasadzie udostępniania specjalnych pojemników. Wybierając się do sklepu wielkopowierzchniowego warto zatem sprawdzić, czy punkt ten udostępnia taką możliwość i w jaki sposób z niej skorzystać. Podobnie sytuacja wygląda z salonami telefonii komórkowej. One również prowadzą zbiórkę baterii, które później trafiają do wyspecjalizowanych przedsiębiorstw odpadowych.

 

Gdzie wyrzucać baterie ?

Pozbywamy się baterii z naszego otoczenia

 

Jak widać z niniejszego artykułu z baterii można pozbyć się bez większego problemu, nie zanieczyszczając przy tym środowiska.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać opakowania po jajkach ?
Gdzie wyrzucać popiół ?
Gdzie wyrzucać klej do tapet ?
Gdzie wyrzucić akumulator ?
Gdzie wyrzucać opakowanie po piance do golenia ?
Gdzie wyrzucać flakony po perfumach ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Toruń

3 godz temu