Gdzie wyrzucić opakowanie po lakierze do włosów?

Gdzie wyrzucić opakowanie po lakierze do włosów?

Gdzie wyrzucić opakowanie po lakierze do włosów?

Lakier do włosów jest środkiem powszechnie używanym przez fryzjerów, ale i wiele osób w gospodarstwach domowych. Dzięki niemu można utrzymać efekt ułożonej fryzury na dłużej. Metalowo-plastikowe opakowanie po lakierze ma znaczek świadczący o tym, że zawiera produkt łatwopalny. Tu zatem pojawia się pytanie, gdzie wyrzucić opakowanie po lakierze do włosów.

Gdzie wyrzucić opakowanie po lakierze do włosów?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucić pojemnik po lakierze do włosów. Na pewno trzeba wiedzieć, że lakier należy zużyć do końca i upewnić się, że już nic z substancji czynnej w nim nie zostało i po naciśnięciu opakowania czuć jedynie wydobywające się powietrze. Należy wiedzieć, że substancja, która służy do utrwalenia fryzury zamknięta w metalowej tubie jest łatwopalna. Świadczy o tym płomień znajdujący się na opakowaniu opatrzony ostrzegawczym trójkątem lub pomarańczowym tłem. Trzeba wiedzieć, że rzeczywiście znajdujące się w lakierze rozpuszczalniki, a także freon są łatwopalne. Ten ostatni składnik przyczynia się do powiększania się warstwy ozonowej i jest składnikiem wszystkich aerozoli, stąd odradza się ich zbyt częste używanie. Ponadto w skład lakieru do włosów wchodzą polimery i to właśnie one wchodzą w reakcję z włosami. Są to poliwinylopirolidon (PVP) i poliuretany (PU). Jeżeli chodzi o stosowany rozpuszczalnik, który po rozpyleniu odparowuje to jest to alkohol etylowy bądź alkohol denat. Biorąc to wszystko pod uwagę słuszne wydają się wątpliwości, czy aby opakowania po lakierze do włosów nie należy uznać za odpad niebezpieczny. Gdzie wyrzucić opakowanie po lakierze do włosów? Otóż już spieszymy z odpowiedzią, puste opakowanie po lakierze do włosów nadal zawiera gaz pod ciśnieniem, podobnie jak opakowanie po dezodorancie. Jednak zawiera też nakrętkę plastikową. Tę ostatnią należy traktować jako odpad przeznaczony do recyklingu.

Opakowanie po lakierze do włosów gdzie wyrzucić?

Skoro już wiadomo, że opakowania po lakierze należy wyrzucić do jednego z kolorowych pojemników, to odpowiedź nasuwa się sama. Opakowanie wykonane jest z metalu i plastiku, a więc nakrętka powinna trafić do pojemnika w kolorze żółtym. Czasami metale i tworzywa sztuczne wyrzucane są do kontenerów w kolorze czerwonym, ale generalnie stosowane są pojemniki oraz worki w żółtym kolorze. To właśnie do nich powinno trafić opakowanie po lakierze do włosów, ale nie w całości. Tuba z ciśnieniem może być uznana za odpad niebezpieczny dla środowiska. Powinna zatem trafić do czarnego worka na odpady zmieszane, podobnie jak ta po dezodorancie czy innym kosmetyku. Takie odpady można też oddawać bezpośrednio do PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Warto jeszcze pamiętać o prawidłowym przechowywaniu lakierów do włosów w trakcie użytkowania. Nie powinny być narażone na działanie bardzo wysokiej temperatury, gdyż grozi to wybuchem. Nigdy nie powinny być poddawane działaniu temperatury większej niż 50 stopni. Warto pamiętać, że są takie odpady, które odbierają firmy zajmujące się wywozem odpadów niebezpiecznych czy pobudowlanych. Wywóz gruzu Katowice to oferta dla wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się tego odpadu pozostałego po gruntownym remoncie, budowie czy rozbiórce. Warto postępować zgodnie z zaleceniami i gruz do momentu wywozu przechowywać w odpowiednim kontenerze. Dzięki temu dba się o środowisko naturalne.

Gdzie wyrzucać opakowanie po lakierze do włosów?

Gdzie wyrzucać opakowanie po lakierze do włosów?

Zobacz też:

Wywóz gruzu Łódź
Gdzie wyrzucać płyty cd?
Wiata na śmieci
Wywóz papy Wrocław
Wywóz śmieci Poznań
Kontener na odpady budowlane

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Łódź

23 min. temu