Jaki mają kod odpadu odpady z cmentarzy?

Jaki mają kod odpadu odpady z cmentarzy?

Jaki mają kod odpadu odpady z cmentarzy?

Odpowiednia segregacja śmieci jest niezbędna. Jednocześnie dzięki niej można zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Warto wiedzieć, że odpady z cmentarza także podlegają skatalogowaniu. Jaki mają kod odpadu?

Jaki mają kod odpadu odpady z cmentarza?

Odpady z cmentarza to różnego rodzaju znicze, kwiaty, zarówno te żywe, jak i plastikowe. Są one skatalogowane jako odpady komunalne, a dokładnie inne odpady nie ulegające biodegradacji. Posiadają kod 20 02 03. Warto wiedzieć, że według tak zwanej ustawy śmieciowej to właśnie zarządcy są zobligowani do oddawania tych odpadów specjalistycznym firmom. Wbrew pozorom z roku na rok rośnie liczba właśnie śmieci, które znajdują się na cmentarzach. Pomimo rozpowszechnionej świadomości ekologicznej wiele osób wciąż kupuje sztuczne wiązanki, które nie nadają się do recyklingu. Ponadto pojawia się problem, iż pomimo tego, że na cmentarzach ustawione są specjalne kontenery do segregowania odpadów, to wciąż popełniane są błędy, zaś segregacja nie jest prawidłowo przeprowadzana. Bardzo często odpady są wymieszane, brudne, znajdują się w nich wypalone znicze. Przez to niestety nie ma możliwości ponownego wykorzystania tych materiałów. W większości są to odpady niesegregowane zmieszane. Co ciekawe w ciągu jednego dnia wszystkich świętych na większych cmentarzach dochodzi do wyprodukowania wielu ton odpadów. Trzeba wiedzieć, że zabrudzone woskiem znicze nie mogą być wyrzucane do pojemnika na szkło.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat segregacji odpadów pochodzących z cmentarza?

Jeżeli szkło po zniczach jest czyste, to należy wyrzucić je do zielonego pojemnika na szkło. Właśnie dzięki temu materiał może być ponownie wykorzystany, przy czym wcześniej trzeba usunąć elementy plastikowe, natomiast zużyte wkłady do zniczy, a także zabrudzone znicze ceramiczne trzeba wyrzucić do odpadów zmieszanych. Pojawia się też problem, a mianowicie podczas spalania zniczy dochodzi do powstania rakotwórczego benzenu. Alternatywą dla tradycyjnych zniczy mogą być elektroniczne, które jednak wcale nie są rozwiązaniem bardziej ekologicznym. Sztuczne kwiaty oraz wieńce także nie podlegają segregacji, chyba że wcześniej wyodrębni się np. tworzywa sztuczne, które nie są zabrudzone. Odbiorem takich odpadów zajmuje się eMarket Smieci.eu. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, by pozbyć się śmieci o określonym kodzie.

 

Kod odpadu odpady z cmentarzy

Kod odpadu odpady z cmentarzy

 

Zobacz też:

Kontener na gruz Łódź
Utylizacja papy cennik
Wywóz śmieci Szczecin
Wywóz odpadów Warszawa
Wywóz gruzu cennik

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Przysucha

2 godz temu