Główną cechą opisującą odpady są ich kody. Te zaś możemy odnaleźć w specjalnie przygotowanym katalogu, który służy ich klasyfikacji. Wiele osób, które zajmują się gospodarką nieczystościami ma spory kłopot z odpowiednim rozszyfrowaniem występującego w nim nazewnictwa Dzieje się tak zwłaszcza w obrębie śmieci powstających podczas remontu.

Odwieczny problem z wystawianiem karty przekazania odpady spędza sen z powiek niejednej osobie, mającej z nimi do czynienia. Dziś postaramy się przybliżyć Państwu kody odpadów nieczystości poremontowych. Do najczęściej spotykanych zaliczyć możemy:

Jakie są najpopularniejsze kody odpadów nieczystości poremontowych ?

  • 17 01 01 – jeśli rozważamy kody odpadów nieczystości poremontowych to już na wstępie wypada nam wspomnieć o gruzie. Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów powstają na budowie nieomal zawsze. Tego rodzaju śmieci charakteryzuje dość znaczna waga i konieczność transportowania ich w specjalnie przystosowanych kontenerach lub workach typu big bag. Kod 17 01 01 występuje równie często co 17 01 07. Ten ostatni opisuje zmieszane pozostałości gruzu ceglanego i betonowego.
  • 17 06 04 – kod odpadu 17 06 04 to nic innego jak materiały izolacyjne używane przy okazji prac związanych z dociepleniami. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim styropian budowlany. Jego zagospodarowanie leży poza auspicjami Gmin organizujących przetargi na odbiór odpadów i w większości przypadków musi on być zagospodarowany komercyjnie. Styropian z budowy różni się zatem od opakowaniowego, który reprezentuje kod odpadu 15 01 02.
  • 17 03 80 – papa była w przeszłości jednym z dominujących materiałów, służących pokryciu naszych dachów. Z czasem została ona wyparta przez inne materiały, które należy w obecnie zutylizować. W zależności od regionu w naszym kraju wywóz papy rozlicza się ryczałtowo lub podług wagi. Nie każde składowisko posiada odpowiednie zezwolenia na przyjmowanie tego rodzaju śmieci. Przedsiębiorcy, którzy muszą się jej pozbyć powinni zadbać o to, aby odbyło się to w sposób zgodny z przepisami.
  • 17 09 04 – kody odpadów nieczystości poremontowych mają swojego króla. Są nim niewątpliwie śmieci zaliczane do 17 09 04. W ich skład wchodzą między innymi wykładziny, okleiny, resztki tapet czy też elementy z PCV. Odpady należące do powyższej grupy nie powinny zawierać w sobie gruzu, papy czy też styropianu budowlanego. Bywa jednak, że przedsiębiorcy odbierający nieczystości dopuszczają gromadzenie niewielkich ilości wyżej wymienionych śmieci razem. Dzieje się tak ze względów praktycznych takich jak choćby brak na miejsca na więcej niż 1 kontener. Pełną klasyfikację odpadów z grupy „17” można znaleźć tutaj.
Kody odpadów nieczystości poremontowych

Kody odpadów nieczystości poremontowych

 

Zobacz też:

Czemu toaleta to WC ?
Jak działa przenośna toaleta ?
Toalety na budowę
Usługi komunalne online
Wynajem toalet na imprezy i festyny
Odbiór gruzu

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Lublin

4 godz temu