Czas remontu, czy budowy to bardzo specyficzny okres w życiu każdego z nas. Prowadząc inwestycję, przygotowujemy się mentalnie na zmiany jakie spotkają nas za jej przyczyną. Myślami jesteśmy więc już na jej końcu i mało kto myśli, co może go spotkać po drodze. Ta nie zawsze jest usłana przysłowiowymi różami.

Wybieranie nowych płytek ceramicznych, czy farby do malowania pokoju to czynności, które budzą raczej naszą ekscytację. Siłą rzeczy można je więc zaliczyć do pozytywów. Na przeciwległym biegunie lokuje się jednak to co mniej przyjemne, czyli odpady. Tych podczas prac inwestycyjnych jest zazwyczaj co nie miara. Mają z nimi do czynienia tak firmy jak i osoby prywatne. Do najbardziej typowych śmieci z remontu zaliczyć możemy:

Typowi przedstawiciele śmieci z remontu

  • Gruz – gruz to odpad, któremu prawodawcy przypisali kod 17 01 01 lub 17 01 07. Podczas prac remontowych jego powstanie jest w zasadzie nieuniknione. Jeśli zdejmujemy starą podłogę, czy burzymy piec kaflowy to może on pojawić się w ilościach większych niż się spodziewaliśmy. Wśród śmieci z remontu gruz zajmuje uprzywilejowaną pozycję. Nie wrzucimy go do nieczystości zmieszanych, ani nie zagospodarujemy w żadnym innym z domowych pojemników. Tego rodzaju odpad należy zatem wywieźć samodzielnie do PSZOK lub zamówić na niego osobny kontener.
  • Folia – folia budowlana używana jest zwykle w celu ochrony Państwa dobytku przed szkodliwym, a nawet niszczycielskim działaniem farb, lakierów oraz pyłu. Po skończeniu robót jest ona zazwyczaj brudna i nie nadaje się do recyklingu tworzyw opakowaniowych. Tego rodzaju śmieci stanowią doskonałe źródło na surowiec do produkcji paliwa alternatywnego i w ten sposób mogą je zagospodarować firmy wywozowe. Folia zajmuje sporą objętość. Warto więc zawczasu pomyśleć o jej zutylizowaniu. My polecamy do tego specjalne zbiorniki lub big bagi, które można zamówić za pośrednictwem naszej platformy.
  • Plastikowe rurki, stelaże oraz inne elementy wyprodukowane z LDPE lub HDPE – wszelkiej maści rurki, stare doniczki, boazeria i panele przypodłogowe to kolejni przedstawiciele śmieci z remontu. Aby się ich pozbyć, trzeba dokładnie rozplanować ich objętość. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że kontener do nieczystości nie zostanie zamówiony na wyrost i w połowie nie wyjedzie pusty. Z osobistych doświadczeń polecamy złożenie śmieci w miejscu, które nie będzie narażone na wiatr i ich wywiezienie po uzbieraniu wszystkiego co mamy do zagospodarowania.

 

Śmieci z budowy

Śmieci z budowy

 

Zobacz też:

Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?
Pojemności koszy na śmieci
Czego nie wyrzucać do pojemnika na śmieci zmieszane ?
Wynajem ogrodzeń online
Organizacja punktu gospodarowania odpadami
Jakie są korzyści z wynajmu toalet online ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

5 godz temu