Co oznacza kod 16 01 17?

Jeśli na swoim terenie składujesz odpady metalowe lub planujesz tego typu działanie to musisz liczyć się z tym, że tego typu odpady są oznaczone konkretnym kodem. W praktyce oznacza to, że należy tego typu śmieci wywieźć korzystając z usług konkretnych firm, a najlepiej takich, które działają w zgodzie z przepisami Ustawy o odpadach. Kod 16 01 17 jest dedykowany odpadom metalowym, a oto kilka ważnych informacji na ich temat!

Kod 16 01 17, czyli odpady metalowe. Co musisz wiedzieć!

Jeśli zastanawiasz się, co zrobisz z dużą ilością odpadów metalowych gromadzących się na działce to pewnie wiesz, że do ich usunięcia będzie Ci potrzebna pomoc. Wiele firm wywozowych zajmuje się wykonaniem tej usługi profesjonalnie. W praktyce oznacza to, że śmieci pozbędziesz się z działki bez większych komplikacji, a co ważne w nawiązaniu do przepisów zamieszczonych w konkretnym zapisie Ustawy. Oto co musisz wiedzieć o odpadach metalowych, a przede wszystkim metali żelaznych.

Do kategorii tych odpadów należą wszelkiego typu odpady zawierające metal, w tym zużyte elementy stalowe, jak również żelazne pręty, blachy, ramy, czy wszelkiego rodzaju rury. Takie odpady metalowe mogą być poddane recyklingowi, ale również różnorodnemu przetwarzaniu. To dlatego tak ważne jest zadbanie o to, by ich wywozem i utylizacją zajął się profesjonalny podwykonawca.

Kod odpadów 16 01 17 – metale żelazne. Co może się pod tym kryć?

Jeśli chcesz wiedzieć, czy składowane przez Ciebie śmieci to właśnie metale żelazne to sprawdź, czy są to np.

  • stalowe elementy,
  • konstrukcje żelazne,
  • złom z żelaza,
  • narzędzia z rdzą,
  • stalowe ramki,
  • stalowe rury,
  • metalowe płatki lub wióry.

Dzięki dodaniu śmieci do odpowiedniej kategorii szybko wyciągniesz wnioski o tym, czy właściwie nazywasz odpowiednie śmieci.

To co jednak jest najważniejsze to zlecenie usługi wywozu tego typu śmieci firmie, która wykona dla nas odpowiednią dokumentację i wykona wszystkie działania sprawnie. Upewnij się, że Twoje śmieci będą utylizowane we właściwy sposób.

 

Kod 16 01 17

Kod 16 01 17

Zobacz też:

Ogrodzenie ażurowe
Gdzie wyrzucamy baterie?
Odpady wielkogabarytowe Wrocław
Ile rozkłada się plastik?
Kartony po mleku segregacja

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Gdynia

15 min. temu