Co oznacza kod 20 02 01?

Każdy właściciel działki oraz domu z ogrodem wie, ile zielonych odpadów powstaje na jego terenie o każdej porze roku. Fizycznie nie jesteśmy w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczań na własną rękę. Do tego potrzebna jest pomoc fachowej firmy, która zajmuje się usunięciem odpadów o kodzie 20 02 01.

O czym trzeba pamiętać zlecając taką usługę i co kwalifikuje się jako odpady pod tym kodem?

Kod odpadów 20 02 01, co oznacza i o czym trzeba pamiętać?

Odpady oznaczone kodem 20 02 01 to inaczej odpady ulegające biodegradacji, czyli innymi słowy części z roślin ogrodowych i parków, które mogą być klasyfikowane zarówno jako te zielone, jak i o zdrewniałej strukturze.

Aby mieć pewność, w jaki sposób segregować tego typu odpady, a przede wszystkim co powinno się znaleźć w brązowym kuble koniecznie przejdź do dalszej części artykułu. Opowiemy Ci w niej o wszystkich zasadach, których musisz się trzymać.

Otóż pod nazewnictwem odpadów ulegających biodegradacji kryją się wszelkiego typu rośliny będące częścią zarówno naszych ogrodów, jak i dowolnej działki. Dzięki temu często są określane mianem odpadów zielonych, których najwięcej gromadzi się wiosną i jesienią, gdy nadchodzi czas uprzątnięcia terenu.

Wszystkie odpady zielone powinny trafiać do jednego kubła w kolorze brązowym, a usługę ich wywozu należy zlecić firmie zewnętrznej, która zadba zarówno o wywóz, jak i utylizację tych odpadów.

Odpady podlegające biodegradacji, kod odpadów 20 02 01 – co trzeba o nim wiedzieć?

Jeśli zastanawiasz się, co musisz wiedzieć o odpadach ulegających biodegradacji to jedną z naczelnych informacji będzie zakres segregowanych odpadów. Do takiego kubła mogą trafić resztki po skoszonym trawniku, rośliny, chwasty, jak również zdrewniałe części roślin, które gromadzą się w ogrodzie jesienią.

To jednak nie wszystko, bo przecież znaczącą część odpadów biodegradowalnych stanowią jesienią liście, których trudno się pozbyć, kiedy drzewa zaczynają naprawdę je zrzucać.

Wielu z nas ma problem z tym, co zrobić z nadmiarem śmieci zielonych, dlatego tak ważne jest trzymanie się harmonogramu ich wywozu i dbanie o systematyczność.

Śmieci zielone – co jeszcze musisz wiedzieć? Kod odpadów 20 02 01 dla zielonych!

Aby mieć pewność, że o segregowaniu śmieci wiesz już wszystko koniecznie weź pod uwagę również indywidualne potrzeby. Jeśli posiadasz sporej wielkości teren, na którym gromadzi się dużo odpadów zielonych to zamów usługę ich wywozu obsługiwaną w liczbie dwóch kubłów. Na pojedynczych działkach powinny wystarczyć pojedyncze kubły mieszczące standardową ilość litrów.

Pamiętaj, że profesjonalny wywóz śmieci zielonych trzeba zlecić firmie zewnętrznej, a zatem już dzisiaj pomyśl, kto będzie idealnym dostawcą. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że eMarket Smieci.eu świadczy usługi odbioru danego rodzaju odpadu. Dzięki temu nie musisz się martwić ani kwestią wywozu śmieci, ani ich utylizacji. Przede wszystkim jednak otrzymasz też odpowiednią deklarację, która zapewni Ci bezpieczeństwo tego, że Twoje śmieci znajdują się w odpowiednim miejscu.

 

Co oznacza kod 20 02 01?

Co oznacza kod 20 02 01?

Zobacz też:

Wywóz śmieci Ruda Śląska
Odbiór gruzu
Wywóz gruzu Wrocław
Co wrzucamy do plastiku?
Gdzie wrzucamy styropian?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Zamość

21 min. temu