Gdzie wyrzucać lustra?

Czasami odpowiedzi na teoretycznie proste pytania nie są jednoznaczne. Tak jest w przypadku wielu śmieci. Często popełniamy błędy wyrzucając je do nieodpowiednich pojemników. Dziś zastanowimy się, gdzie wyrzucać lustra. Ponadto podpowiemy, co zrobić z gruzem pobudowlanym i poremontowym.

Gdzie wyrzucać stare lustra?

Lustro wykonane jest ze szkła, zatem pierwsza odpowiedź, jaka nasuwa się przy tak skonstruowanym pytaniu, to pojemnik na szkło. Jednak nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Lustro ma inny skład chemiczny niż odpady szklane, które wyrzucamy rzeczywiście do zielonego pojemnika na szkło, pod warunkiem, że nie są uszkodzone. Lustro wykonane jest inaczej niż butelki szklane, a ponadto ma inną temperaturę topnienia. Z tych powodów nie może być traktowane jako taki sam odpad. Zatem jeśli ktoś Was zapyta, gdzie wyrzucać lustra, to Wasza odpowiedź powinna brzmieć – do pojemnika na odpady zmieszane, a więc czarnego worka. Jednak trzeba wiedzieć, że do takich odpadów mogą trafić tylko niewielkie lusterka. I tu pojawia się pytanie, co zrobić z lustrem, który ma większy gabaryt i które chce się wyrzucić? Tutaj trzeba zastanowić się czy lustro jest uszkodzone i czy można dać mu drugie życie. Jeśli uszkodzone nie jest to można spróbować takie lustro komuś oddać, aby nie zasiliło kolejnej sterty śmieci. Czy można naprawić uszkodzone lustro? Pewnie! Sprawdzi się oczywiście do tego specjalistyczny klej, jeśli jest pęknięte. Z kolei na rysy na lustrze jest wiele sposobów, nawet tych domowych. Zatem zawsze należy się zastanowić, czy rzeczywiście lustro trzeba wyrzucić.

Gdzie wyrzucać lustra wielkogabarytowe i jak postępować z gruzem pobudowlanym i poremontowym?

Lustra mogą być naprawdę duże. W studiach tańca czy też na siłowniach często zajmują całe ściany. Taki wystrój wiele osób ma również w swoich domach. Co zatem zrobić, gdy chce się wyrzucić takie lustro? Należy oddać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dotyczy to nie tylko tak ogromnych luster, ale również zwykłych luster ściennych. Jak już wspomnieliśmy do odpadów zmieszanych można wyrzucić tylko małe lusterka, zatem poręczne modele, które stosuje się choćby przy wykonywaniu makijażu czy regulacji brwi. Oprócz udania się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Twoim mieście lub gminie z wyrzuceniem starego lustra możesz poczekać do momentu, gdy będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Wtedy możesz wystawić lustro razem z innymi dużymi śmieciami, np. starymi meblami. O dacie odbioru produktów wielkogabarytowych możesz dowiedzieć się w gminie lub na stronie internetowej sprawdzić harmonogram wywozu śmieci w Twoim mieście. Jeżeli jednocześnie zmagasz się nie tylko ze śmieciami wielkogabarytowymi takimi jak stare lustra czy meble, ale i z gruzem po remoncie czy budowie, to musisz wiedzieć, że po złożeniu deklaracji za gospodarowanie odpadami możesz pewną ilość gruzu oddać do PSZOK. Jeśli jednak formalności nie zostały dopełnione, to od razu wynajmij firmę która oferuje wywóz gruzu Katowice. Dzięki temu możesz pozbyć się zalegających śmieci ze swojego podwórka. Możesz też wynająć kontener na takie śmieci czy oddać je osobie fizycznej. Istnieje taka możliwość, a gruz może zostać wykorzystany do utwardzenia dróg dojazdowych czy też zasypywania rowów. Jeśli jednak nie masz komu oddać gruzu, wynajmij firmę i pozbądź się problemu bardzo szybko.

 

Gdzie wyrzucać lustra?

Gdzie wyrzucać lustra?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucamy żarówki?
Gdzie wyrzucać kartony po mleku?
Kontener na odpady budowlane
WC na działkę
Wywóz gruzu Poznań
Wywóz gruzu Warszawa

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

5 godz temu