Gdzie wyrzucać folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa zwana jest inaczej folią pęcherzykową. Jest wykonana z polietylenu, a dokładnie LDPE lub HDPE. Ma szereg właściwości, które sprawiają, że świetnie nadaje się jako materiał ochronny w transporcie towarów. Dlatego powinna być poddawana recyklingowi, jeśli to możliwe. Gdzie wyrzucić folię bąbelkową?

Gdzie wyrzucić folię bąbelkową?

Jako, że folia bąbelkowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, to powinna trafić do odpowiedniego kontenera. Gdzie wyrzucić folię bąbelkową? Oczywiście do pojemnika na odpady plastikowe i metalowe. Zatem jeśli chcesz wyrzucić opakowanie otrzymanej paczki i wśród elementów zabezpieczających jest właśnie folia bąbelkowa, to musisz umieścić ją właśnie w żółtym worku lub pojemniku. Jeżeli jednak folia może Ci się przydać, bo w niedługim czasie planujesz wysłać paczkę i chcesz zabezpieczyć towar, to jej nie wyrzucaj. W końcu nie będziesz musiał wydawać własnych pieniędzy na arkusz folii i dasz tej, która znalazła się w paczce drugie życie. Istotne znaczenie ma oczywiście to, że folia nie może być uszkodzona. Nie należy zatem wyrzucać do żółtego pojemnika folii z naklejoną na nią taśmą klejącą. Należy najpierw ją odkleić, a potem wyrzucić folię bąbelkową. Jest ona wysoce odporna na rozdarcia, a w związku z tym z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że w ten sposób jej nie uszkodzisz. Tu jednak dla wszystkich użytkowników folii bąbelkowych mamy jedną radę. Jeśli chcecie, by folia mogła być ponownie wykorzystana nie zaklejajcie jej mocną taśmą ani tym bardziej nie używajcie do niej kleju. Folia sama w sobie ma właściwości lekko klejące, choć nie tak jak folia stretch. W każdym razie najlepiej towar po prostu owinąć folią bąbelkową. Dzięki temu będzie chroniony, a jednocześnie folia będzie mogła być bez przeszkód ponownie wykorzystana.

Gdzie wyrzucać folię bąbelkową, która jest elementem produktu wielomateriałowego?

Czasami zdarza się tak, że folia łączona jest z papierem. Tak jest w przypadku kopert bąbelkowych. W takim przypadku można spróbować rozdzielić obydwa materiały, a następnie wyrzucić do odpowiednich pojemników. Jeśli papier zawiera elementy zapisane atramentem, to nie będzie nadawał się do pojemnika niebieskiego, bo może zanieczyścić frakcję papieru przeznaczonego do recyklingu. Jeśli przydarzy się jego rozdarcie, to również jego recykling będzie możliwy i wtedy trafi do pojemnika na odpady papierowe. Jeżeli nie można oddzielić papieru od foli w odpowiedni sposób, to należy wyrzucić kopertę bąbelkową do pojemnika na odpady zmieszane, ale jednak warto się postarać. Folia bąbelkowa świetnie chroni przed zalaniem, szkodliwym promieniowaniem UV, zarysowaniem czy uszkodzeniem różnych produktów. Niweluje też wstrząsy i dlatego dobrze sprawdza się do zabezpieczenia produktów elektronicznych, z tego powodu należy dbać, by poddawać ją recyklingowi zawsze wtedy, gdy jest to możliwe.

Na koniec warto jeszcze poruszyć kwestię składowania i wywozu odpadów. W przypadku odpadów komunalnych odbywa się to według ustalonego harmonogramu i w określone dni w miesiącu odbierane są odpady segregowane, w tym plastik, w innym dniu odpady biodegradowalne, a w jeszcze innym terminie zmieszane. Jednak wśród tych odpadów nie może znaleźć się gruz. Dlatego w przypadku remontu polecamy kontenery na gruz Szczecin. Dzięki wynajęciu takiego pojemnika można legalnie składować odpady, a jednocześnie umówić się z firmą na ich wywóz w określonym terminie.

Gdzie wyrzucać folię bąbelkową?

Gdzie wyrzucać folię bąbelkową?

Zobacz też:

Kontenery na śmieci
Segregowania śmieci
kontener na śmieci
Szamba plastikowe
Wywóz śmieci Warszawa
Gdzie wyrzucamy styropian?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Osieck

4 godz temu