Jaki ma kod odpadu gruz?

Kod odpadu gruz to numer 17 01 01. Ale nie tylko on odpowiada odpadom gromadzonym z naszej budowy. Jak właściwie sklasyfikować gruz jako jeden z najczęściej produkowanych odpadów? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź wówczas, gdy przejdziesz do dalszej części artykułu. Dowiedz się więcej, o czym trzeba pamiętać klasyfikując gruz na konkretny rodzaj odpadu.

Jaki kod odpadu będzie najlepszy dla śmieci z budowy? Sprawdź, jak właściwie klasyfikować ten rodzaj śmieci

Gruz to jeden z najpowszechniejszych rodzajów odpadów z budowy, z którym mamy okazję spotkać się zarówno podczas mniejszego, jak i większego remontu. I nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu to właśnie gruz powstaje podczas wyburzeń ścian, jak również niszczenia starej łazienki lub zrywania posadzek. Nikogo nie dziwi zatem fakt, że to właśnie klasyfikacja gruzu na odpowiednie rodzaje spędza wielu osobom dosłownie sen z powiek. O czym należy pamiętać podczas usuwania gruzu ze swojej działki? Poznaj najważniejsze z zasad, które ułatwią Ci wykonanie sprzątania zgodnie z tym, co przewiduje Ustawodawca. Podejmij wyzwanie usunięcia gruzu szybko i profesjonalnie.

Podstawowy podział gruzu – jaki kod posiada?

Gruz można podzielić na różne rodzaje. Najczęściej składowanym jest gruz betonowy o kodzie 17 01 01, następnie gruz ceglany o kodzie 17 01 02. Innym rodzajem gruzu będzie także zmieszany o kodzie 17 01 07.

Taki odpad, w postaci gruzu składuje się w specjalnych kontenerach poremontowych, które mogą mieć różną pojemność. To od Twojego indywidualnego zamówienia zależeć będzie koszt wywozu gruzu.

Wiedząc, że gruzu może być naprawdę spora ilość, warto już na wstępie zastanowić się nad zamówieniem usługi wywozu u profesjonalnej firmy. Ta zajmie się nie tylko dostarczeniem specjalnego kontenera, ale przede wszystkim też dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności, które są szczególnie ważne dla właścicieli przedsiębiorstw.

Upewnij się, że Twoje śmieci są składowane w prawidłowy sposób i usuń gruz ze swojej działki w profesjonalny sposób.

 

Kod odpadu gruz

Kod odpadu gruz

Zobacz też:

Jaki ma kod odpadu szkło?
Gdzie wyrzucać styropian?
Wynajem ogrodzeń przenośnych
Kontenery na gruz – zalety i zastosowanie
Jaki ma kod odpadu ziemia?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Kielce

6 godz temu