Jaki ma kod odpadu szkło?

Kod odpadu szkło to numer 15 01 07, czyli wszystkie rodzaje opakowań szklanych, które są wykonane z tego materiału. Sprawdź, co należy tutaj sklasyfikować i dlaczego, a przede wszystkim, czy gromadzone przez siebie odpady umieszczasz pod właściwym kodem i w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wykonujesz działania selektywnej zbiórki odpadów dokładnie tak, jak nakazuje ustawodawca.

Odpady ze szkła z kodem 15 01 07 – co należy wiedzieć o tej grupie odpadów?

Jeśli posiadasz gospodarstwo domowe lub prowadzisz przedsiębiorstwo, w którym wykonujesz jakiekolwiek czynności produkcyjne to na pewno znajdują się u Ciebie odpady oznaczone kodem 15 01 07. Pod tym kodem znajdują się bowiem wszystkie rodzaje odpadów z grupy szkła, czyli szklane pojemniki, butelki, słoiki, jak również stłuczka szklana. Idąc jeszcze głębiej należy zauważyć, że dany podział ma jeszcze dokładniejszą klasyfikację. Mianowicie do wszystkich szklanych pojemników związanych z kodem 15 01 07 należy zaliczyć również stłuczkę własną wytwarzaną przez producentów opakowań ze szkła, jak również stłuczkę obcą, która pojawia się podczas produkcji napojów. Należy także wskazać jeszcze inną grupę, czyli stłuczkę postkonsumpcyjną, pochodzącą z domowych gospodarstw.

Dzięki wskazaniu wszystkich szklanych opakowań należących do tej grupy, jak również podjęciu działań selektywnej zbiórki możemy zdecydowanie lepiej określić w jaki sposób przetworzyć takie odpady i komu zlecić usługę ich wywozu.

Kod odpadu szkło – co trzeba wiedzieć zlecając usługę wywozu tego typu odpadów?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, komu zlecić usługę wywozu szkła z działki i masz wątpliwości co do właściwych działań to koniecznie weź pod uwagę to, jakiego typu są to śmieci. Jeśli odpowiednio je sklasyfikujesz to uzyskasz jasną informację o tym, nie tylko w jaki sposób gromadzić odpady, ale również gdzie i dlaczego właśnie w taki sposób, a nie inny.

Korzystając z usług profesjonalnej firmy będziesz mieć pewność, że wykona ona za Ciebie całą procedurę ich wywozu i utylizacji dostarczając odpowiednią dokumentację.

 

Kod odpadu szkło

Kod odpadu szkło

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać wełnę mineralną ?
Katalog odpadów 2021 – najważniejsze informacje
Jaki ma kod odpadu drewno?
Czego nie wyrzucać do pojemników na szkło?
Na czym polega segregacja odpadów?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Kielce

1 godz temu