Jaki ma kod odpadu ziemia?

Ziemia choć sama w sobie nie jest odpadem, to może powodować trudności podczas klasyfikacji śmieci, gdy staje się zanieczyszczona. Dlatego jeśli prowadzisz prace z glebą i wiesz, że będzie ona zmieszana z różnymi zanieczyszczeniami to koniecznie dowiedz się, jaki kod odpadu ma ziemia i zleć jej wywóz konkretnej firmie. Już za chwilę dowiesz się co na temat tego odpadu warto wiedzieć na początek.

Odpady 170503 – gleba i ziemia, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o tego rodzaju zanieczyszczeniach

Tak, jak wspominaliśmy we wstępie. Gleba jako tako odpadem nie jest, ale jeśli zostaje zanieczyszczona różnymi substancjami lub pozostałościami po budowie to staje się odpadem, który trzeba zlecić do wywozu konkretnej firmie.

W glebie mogą się pojawić różnego rodzaju zanieczyszczenia, także te, które bywają niebezpieczne i dlatego właśnie tego typu odpad klasyfikuje się pod określonym kodem 170503.

W takiej glebie, przeznaczonej do wywozu mogą pojawić się zarówno kamienie, jak również substancje z grupy niebezpiecznych np. PCB. Nie lekceważ wywozu takiego odpadu z własnej działki.

Zanieczyszczona gleba – kiedy powstaje tego typu odpad o kodzie 170503? Sprawdź te informacje!

Z zanieczyszczoną glebą najczęściej mamy do czynienia np. na budowie lub przy różnego rodzaju pracach remontowych. Podczas budowy domów, ale także obiektów przemysłowych prowadzi się różnego typu wykopy, w których gleba jest mocno zanieczyszczona. Takiej gleby nie należy normalnie użytkować, ale zlecić jej usunięcie firmie. Jaki kod odpadu ma taka ziemia? Właśnie 170503 i wywozi się ją w kontenerach o różnej pojemności, odpowiednio dostosowanymi samochodami ciężarowymi.

Pamiętaj, że zgodnie z Ustawą to Ty jesteś zobowiązany do dbania o porządek na swoim terenie. Jeśli nie sklasyfikujesz odpowiednio posiadanych odpadów i nie zadbasz o ich prawidłowy wywóz to możesz zapłacić karę. Korzystaj z usług profesjonalnych firm, które dostarczą Ci dokumentacji o wywozie i składowaniu takich śmieci oraz o tym jaki kod odpadu ma ziemia.

 

Jaki kod odpadu ma ziemia?

Jaki kod odpadu ma ziemia?

 

Zobacz też:

Aktualny katalog odpadów na rok 2023
Wypompowanie szamba – o czym należy pamiętać?
Wynajem ogrodzeń przenośnych
Prawidłowa segregacja śmieci
Gdzie wyrzucać styropian?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Gdynia

27 min. temu