Jaki ma kod odpadu ondulina?

Każdy, kto wykonuje na swojej działce i w obrębie domu docieplenie wie, jak trudnym odpadem staje się ondulina i styropian, które choć mało ważą to zajmują wiele miejsca. Jaki kod odpadu ma ondulina i styropian? Zgodnie z Ustawą o odpadach jest to kod 17 06 04. Komu zlecić wywóz tego typu odpadu i jak to zrobić? Kod odpadu ondulina i styropian nakazuje dbałość o pozbycie się tego typu śmieci z konkretnego terenu.

Styropian i ondulina, jak postępować z kodem odpadu 170604?

Jeśli planujesz docieplenie domu lub budowy przemysłowej to musisz liczyć się z tym, że na działce pojawi się mnóstwo skrawków i płyt, które będą zalegały. Ondulina i styropian powinny być przedmiotem konkretnej selekcji i uprzątnięte poprzez selekcję. Wywóz takich odpadów o kodzie 170604 należy zgłosić konkretnej firmie lub wykonać jego uprzątnięcie na własną rękę, ale z uwzględnieniem konkretnych działań.

W wywozie tego typu odpadów należy uwzględnić np. styropian budowlany, którego pozostaje na działce sporo, a który też często staje się kłopotliwym odpadem po budowie. Wraz z onduliną mogą być wywiezione szybko i bez problemów, ale tylko wówczas, jeśli o wsparcie poprosisz odpowiednią firmę.

Styropian jako jeden z głównych odpadów po budowie

Jeśli na Twojej działce gromadzi się styropian po budowie to koniecznie musisz dowiedzieć się więcej o tym, jak sobie z nim poradzić. Składowanie styropianu samo w sobie jest dość uciążliwe z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim styropian łatwo rozprzestrzenia się na działce w postaci drobnych okruchów i części, a może też powodować reakcje uczuleniowe.

Nieraz styropian po budowie powoduje wiele nieprzyjemnych sytuacji konfliktowych z sąsiadami lub właścicielami innych działek. Dlatego tak ważna jest dbałość o to, by płyty styropianowe uprzątnąć na bieżąco i z dbałością o selekcję odpowiadającą konkretnym wymaganiom ustawowym.

Kod odpadu ondulina i styropian 170604 warto zlecić firmie zewnętrznej, która zadba o wywóz i dokumentację. Miej pewność, że wytwarzane odpady lądują w odpowiednim miejscu.

 

Kod odpadu ondulina

Kod odpadu ondulina

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać styropian?
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć?
Typowe odpady z remontu i budowy
Wywóz odpadów budowlanych Warszawa
Zmiany w ustawie o odpadach w 2022 r.

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Radom

15 min. temu