Jaki ma kod odpadu styropian?

Kod odpadu styropian może mieć dwojaką formę. Z jednej strony styropian może bowiem określać rodzaj opakowania służącego do bezpiecznego przewozu różnego typu urządzeń, wówczas jego kod odpadu będzie wynosił 150102. Jeśli natomiast mamy na uwadze styropian stosowany w systemach ociepleń budynku to kod odpadu będzie równy 17 06 04. I to właśnie ten podział należy wziąć pod uwagę podczas gromadzenia styropianu, jak również jego utylizacji. Sprawdź koniecznie, na czym polega oficjalny wywóz zgodny z ochroną środowiska.

Wielu z nas nie ma pojęcia, gdzie wyrzucić styropian i dlaczego. Tymczasem jego usunięcie z działki może nastąpić poprzez zamówienie usługi profesjonalnej firmy.

Gdzie wyrzucać styropian, by utylizować go później w zgodnie z ustawą?

Co to jest styropian i jak klasyfikujemy go w aspekcie wywozu śmieci?

Styropian określa się mianem materiału wielkogabarytowego stosowanego do wykonania systemu dociepleń budynku, jak również w obrębie przemysłu opakowaniowego. Jest jednym z powszechniejszych materiałów stosowanych w nadaniu paczek i zabezpieczeniu towarów przed uszkodzeniem w czasie transportu. Ze względu na to, że niektóre z firm wykorzystują styropian w dużych ilościach, powinny one posiadać wiedzę o tym, jak utylizować ten materiał i komu zlecać jego transport.

Gdzie powinno się wyrzucać styropian? O tym musisz wiedzieć!

Jeśli chcesz wyrzucić styropian opakowaniowy to umieść go w pojemniku na tworzywa sztuczne, czyli do żółtych worków lub koszy. Taki styropian opakowaniowy można też zawieźć do PSZOK – Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Dzięki temu nie będziemy musieli upychać styropianu do małego pojemnika. Styropian budowlany najlepiej wyrzucić do specjalnie wyznaczonego, zamówionego pojemnika, w którym zmieści się naprawdę spora ilość tego materiału.

Dzięki temu szybko pozbędziemy się problemu, a w dodatku otrzymamy niezbędną dokumentację, zgodnie z którą nasze śmieci będą utylizowane w prawidłowy sposób. Koszt utylizacji styropianu przez profesjonalną firmę jest uzależniony od tego, ile styropianu składujemy. Nie mniej warto zdecydować się na taką profesjonalną usługę.

 

Kod odpadu styropian

Kod odpadu styropian

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać styropian?
Jaki ma kod odpadu ondulina?
Wywóz odpadów budowlanych Warszawa
Typowe odpady z remontu i budowy
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Kielce

10 min. temu