Jaki ma kod odpadu wełna mineralna?

Kod odpadu wełna mineralna to 17 06 04. Zgodnie z nim należy nie tylko magazynować wełnę, ale również odpowiednio ją transportować i poddać utylizacji. Zastanawiasz się nad tym, jak dopełnić wszystkich wymagań stawianych przed usunięciem wełny mineralnej z konkretnego terenu? Zaraz dowiesz się wszystkiego, co będzie Ci niezbędne.

Wełna mineralna to jeden z najpowszechniejszych materiałów stosowanych do różnego typu dociepleń budynku. Aby wełna zachowała swój stan należy jednak odpowiednio ją składować. Wełna nie może zamoknąć, ani też leżeć na pionowo. Wełna powinna być także przez cały czas zawinięta w folię, by nie uszkodzić jej struktury. W miejscu budowy powinna być składowana możliwie krótko, dlatego nigdy nie kupujmy wełny mineralnej z wyprzedzeniem.

Utylizacja pozostałości po wełnie mineralnej – jakie etapy wywozu trzeba wziąć pod uwagę?

Wełny mineralnej nie można wyrzucać na własną rękę. Każdorazowa utylizacja tego materiału powinna uwzględniać konkretne działania. Wełna należąc do grupy odpadów specjalnych nie może trafić do śmietnika, a transport do specjalnego miejsca powinien się odbywać z zachowaniem ostrożności.

Wełna mineralna ma kod odpadu 17 06 04, i zawiera substancje niebezpieczne, które narzucają prowadzenie ewidencji usuwania wełny z działki.

Gdzie można wyrzucić wełną mineralną?

Wełny mineralnej należy pozbyć się przy zapewnieniu wszystkich aspektów bezpieczeństwa. Jej utylizacją powinna zająć się profesjonalna firma, która się w tym specjalizuje. Taka firma nie tylko odbierze zużyty materiał, ale również dopełni wszelkich starań, by utylizacja przebiegła zgodnie z normami bezpieczeństwa. Najlepiej zamówić specjalny kontener do składowania resztek wełny mineralnej i nie mieszać jej z innymi materiałami budowlanymi.

To, ile zapłacimy za utylizację takiego materiału zależy od wielu, indywidualnych czynników. Poproś o wycenę usługi naszą firmę.

Zamów usługę wywozu i utylizacji wełny mineralnej, by zapewnić sobie porządek po pracach budowlanych.

 

Kod odpadu wełna mineralna

Kod odpadu wełna mineralna

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać wełnę mineralną?
Wywóz papy Koło
Jak odróżnić odpady o kodzie 17 09 04?
Gdzie wyrzucać odpady?
Czego nie wolno wyrzucać do pojemników?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Płock

5 godz temu