Jaki mają kod odpadu opony?

Kod odpadu opony to numer 16 01 03. Odnosi się do wszystkich zużytych opon bez względu ma markę pojazdu i gabaryty. Wszystkie zużyte opony należą do tej kategorii, a cala kategoria obejmuje zarówno opony samochodowe, jak i rowerowe, czy też ciężarowe. Aby wywieźć tego typu odpady i je utylizować należy postępować zgodnie ze wszystkimi zapisami zamieszczonymi w Ustawie o ochronie środowiska. Co musisz wiedzieć o utylizacji zużytych opon? Sprawdź!

Kod 16 01 03 to nic innego jak oznaczenie dla wszelkiego rodzaju zużytych opon. Nie ma znaczenia, jakiej są one wielkości i od jakiego pojazdu pochodzą. Ich klasyfikacja jest dość prosta i oznacza, że każdy, kto ma na swoim terenie zużyte opony może postępować zgodnie z tym, co zostało zapisane w Ustawie dotyczącej ochrony środowiska.

Wywóz odpadów 160103, co koniecznie wziąć pod uwagę?

Zużyte opony to towar wielkogabarytowy. W praktyce oznacza to, że nie zawsze mamy możliwość wywozu ich na własną rękę. Wręcz przeciwnie. Największy kłopot mają w tym zakresie wszelkiego rodzaju firmy wielobranżowe lub transportowe, w których zużyte opony mogą stanowić pewnego rodzaju problem.

Aby rozwiązać wszystkie wątpliwości dotyczące magazynowania tego typu odpadów i wywozu warto postępować tak, jak nakazuje profesjonalna firma wywozowa.

Wywóz zużytych opon przez profesjonalną firmę

Kod odpadu zużyte opony numer 16 01 03 również wpisuje się w zakres działań profesjonalnych firm wywozowych. Oznacza to, że tego typu usługę możesz zlecić komuś spoza swojej firmy, mając pewność, że postępuje zgodnie z tym, co zostało zapisane w Ustawie.

Mało tego, jeśli takich opon przybywa, a Ty masz kłopot z ich składowaniem, możesz wynająć konkretny kontener, w którym złożysz zużyte opony bez jakiegokolwiek problemu.

Firma, której zlecisz usługę wywozu takich śmieci wywiezie je bez problemu, a Tobie dostarczy dokumentację, którą warto mieć na wszelki wypadek.

Zleć wywóz opon i miej pewność, że trafią w bezpieczne miejsce utylizacji.

 

Kod odpadu opony

Kod odpadu opony

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać opony?
Żółte worki na śmieci – co do nich wrzucamy?
Gdzie wyrzucać stare ubrania?
Profesjonalne sprzątanie
Jaki jest dobry sprzęt do sprzątania?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Zamość

2 godz temu