Czysta przestrzeń do pracy to bardzo ważny element skutecznego działania. Z tego względu sprzątanie biura wykonuje się regularnie. Może się tym zająć specjalnie zatrudniony do tego celu pracownik firmy lub firma zewnętrzna.

Zlecenie sprzątania biur ma szereg zalet, które warto poznać. Ile kosztuje taka usługa?

Sprzątanie biura przez firmę zewnętrzną – zalety

Zatrudnianie w firmie dodatkowego pracownika do sprzątania przestrzeni roboczych nie zawsze jest opłacalne. Często bardziej rentownym rozwiązaniem jest zaangażowanie do sprzątania firmy zewnętrznej. Do zalet takiej usługi należą:

 • oszczędność finansowa
 • kompleksowa obsługa – od czyszczenia biurek aż po mycie okien zewnętrznych na wysokości
 • profesjonalizm
 • używanie wysokiej jakości środków czystości oraz sprzętu czyszczącego
 • oszczędność miejsca – nie jest konieczne wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na przechowanie chemii gospodarczej czy odkurzacza.

Usługa sprzątania biur – zakres prac

Decydując się na usługę sprzątania biur przez zewnętrzną firmę, możemy skorzystać z różnych opcji. Wśród czynności, jakie możemy wybrać są:

 • czyszczenie biurek
 • przecieranie mebli i urządzeń biurowych (monitory, klawiatury, drukarki, telefony)
 • odkurzanie podłogi
 • mycie podłogi
 • sprzątanie toalet, kuchni i pomieszczeń socjalnych
 • pranie wykładziny
 • mycie powierzchni szklanych – okien, ścianek działowych.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że firma sprzątająca jest w stanie zadbać także o regularne podlewanie roślin w biurze.

Sprzątanie biur – ile kosztuje?

W miarę wzrostu sprzedaży, czy też produkcji, przedsiębiorstwa coraz częściej skłaniają się ku rozwiązaniom outsourcingowym. Nikt przecież nie chce przyjmować gości w skrajnym nieporządku i narażać się na niepotrzebny ostracyzm. W momencie, gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemem, warto rozejrzeć się za serwisem sprzątającym.

Podstawowym jednak pytaniem każdego właściciela lub zarządcy firmy, jest pytanie o cenę takiej usługi. Koszty sprzątania biur mogą być bardzo różne. W rozwoju większości firm następuje jednak taki moment, kiedy należy je wziąć pod uwagę.

Cena sprzątania biura jest różna przede wszystkim ze względu na rozmiar powierzchni, a także miasto, w którym biuro jest zlokalizowane. Przyjmuje się jednak, że koszt jednorazowego sprzątania biura może wynosić około 200-300 zł. Jeśli jednak jego powierzchnia jest większa niż 100 m2, koszty mogą rosnąć do nawet 400-600 zł. Niemniej jednak z pewnością można negocjować stawki, jeśli współpraca taka ma być stała.

Co ma wpływ na koszt sprzątania biur?

Sprzątanie biur jest usługą, której cena może się znacząco różnić w zależności od takich czynników jak:

 • Zakres pracsprzątanie biur jest wyceniane indywidualnie, ponieważ każde przedsiębiorstwo ma inny charakter działalności, przez co ekipa sprzątająca ma różne obciążenie. Inaczej będzie kosztować posprzątanie biura podróży, a inaczej zaplecza socjalnego w firmie takiej jak np.: wywóz gruzu Pozn.
 • Powierzchnia – sprzątanie biura również może się różnić cenowo za sprawą metrażu i charakteru pomieszczeń. Przy utrzymaniu czystości i porządku tańsze będą mniejsze lokale, pozbawione kuchni i łazienek. Taki stan rzeczy podyktowany jest wzmożonym nakładem sił i środków, które trzeba użyć, aby dane zadanie wykonać prawidłowo.
 • Dostęp do pomieszczeń – na koszty sprzątania firm może także wpływać pora dnia, w której może pracować ekipa sprzątająca. W momencie, gdy nie jesteśmy w stanie wpuścić sprzątaczy na swój teren w ciągu dnia, usługa sprzątania biur może być nieco droższa. Za sprzątanie biura, które odbywa się nocą będzie trzeba zapłacić więcej. O zależności tej należy pamiętać i zadbać o jak najlepszą optymalizację usługi sprzątania biur.

Sprzątanie biur i sprzątanie firm jako całości można zamówić za pośrednictwem naszego portalu w całym kraju.

 

 

Sprzątanie biur

Sprzątanie biur i firm

 

Sprzątanie biur i sprzątanie firm jako całości można zamówić za pośrednictwem naszego portalu w całym kraju.

 

Zobacz też:

Jaki jest dobry sprzęt do sprzątania?
Gdzie wyrzucić akumulator?
Gdzie wyrzucać opakowanie po piance do golenia?
Gdzie wyrzucać flakony po perfumach?
Wywóz gruzu Radom
Toalety przenośne Szczecin

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Przysucha

4 godz temu