Co oznacza kod 15 02 03?

Do definicji odpadów określanych jako kod 15 02 03 zalicza się sorbenty, tkaniny do wycierania oraz ubrania ochronne i sorbenty. Z założeniem, że nie zostały one zanieczyszczone detergentami czy substancjami chemicznymi .

Kod odpadu 15 02 03 – co się zalicza do tej kategorii?

Kategoria ta obejmuje różnego typu materiały absorbujące, takie jak przykładowo filtry, tkaniny do wycierania oraz ubrania ochronne, które nie zostały wymienione w definicji kodu 15 02 02.

W przeważającej większości przypadków, tego typu materiały są jednorazowego użytku. Po zastosowaniu, wymagają odpowiedniego postępowania, aby je odpowiednio zagospodarować – tutaj niezbędna jest współpraca z doświadczoną firmą zajmującą się gospodarką odpadami komunalnymi różnego typu.

Przykłady produktów, które zaliczane są do kodu 15 02 03

Aby odpowiedzialnie i zgodnie z prawem segregować odpady komunalne, należy dobrze znać ich przynależność do konkretnych kategorii. Dotyczy to w szczególności podmiotów, które produkują na co dzień odpady uznawane za szczególnie niebezpieczne dla środowiska lub trudno przetwarzalne.

Do kodu 15 02 03 zalicza się m.in.:

  • Sorbenty. Są to materiały, które służą do absorpcji różnego rodzaju substancji o niebezpiecznych właściwościach. Substancje te to na przykłąd oleje, paliwa, substancje chemiczne itp.
  • Materiały filtracyjne. Produkty te są wykorzystywane do oczyszczania różnego rodzaju gazów, ale również  płynów, zarówno w profesjonalnym zastosowaniu, jak i domowym (oczyszczacze powietrza).
  • Tkaniny do wycierania. Tego typu produkty, jak szmaty, ścierki, czy ręczniki papierowe, które zwykło się używać do usuwania różnorodnych zanieczyszczeń i brudu z powierzchni.
  • Ubrania ochronne. W tej kategorii mieszczą się kombinezony, rękawice ochronne, fartuchy, jak również maski ochronne. Dodatkowo też wszystkie produkty, które są wykorzystywane do ochrony przed różnorodnymi zagrożeniami dla zdrowia pracowników w miejscu pracy.

Dlaczego należy odpowiednio segregować odpady 15 02 03?

Wszystkie wymienione wyżej materiały wymagają odpowiedniego gospodarowania nimi po zużyciu. W ten sposób minimalizuje się ich wpływ na naturalne środowisko. Podmioty, które produkują na co dzień tego typu odpady, powinny w sposób odpowiedzialny zajmować się ich utylizacją – na przykład zlecając to profesjonalnej firmie zewnętrznej.

 

Kod 15 02 03

Kod 15 02 03

Zobacz też:

Wywożenie szamba
Szamba ekologiczne
Kontener na śmieci
Wysypisko śmieci
Szamba plastikowe

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Lublin

5 godz temu