Jak utylizować opakowania po dezodorantach?

Osoby, które zastanawiają się nad tym gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach wcale nie są w swoich dociekaniach odosobnione.

Okazuje się bowiem, że zagadnienie które dziś chcemy poruszyć do najprostszych nie należy. Butelki, puszki a wreszcie i prostokątne pudełka to tylko niektóre z opakowań, które mogą zawierać ten produkt. Już na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że różne jest również ich końcowe przeznaczenie Odpowiedź na Państwa wątpliwości jest zatem dość złożona. Chcąc pogrupować dezodoranty możemy wyróżnić:

Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach i innych pachnidłach ?

  • Dezodoranty w sprayu – aby odpowiedzieć na pytanie gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach cały wywóz powinno się rozpocząć od ich najpopularniejszego przedstawiciela. Mowa tutaj oczywiście o dezodorancie w sprayu. Składa się on z pojemnika napełnionego cieczą i tzw. gazu nośnego. Choć opakowanie w którym go przechowujemy jest z metalu to nie powinniśmy wyrzucać go do pojemników w kolorze żółtym. Finalnym przeznaczeniem tego typu opakowania jest kosz na śmieci resztkowe. Co bardziej dokładne osoby mogą spróbować oddzielić od opakowania dozownik i nakrętkę, które są wykonane z tworzywa HDPE lub LDPE. Nie można przy tym oczywiście dziurawić buteleczki.
  • Dezodoranty w kulce i sztyfcie – efekt cieplarniany oraz wygoda sprawiły, że wiele osób przestało używać dezodorantów w sprayu na rzecz ich odpowiedników w kulce lub sztyfcie. Taki stan rzeczy sprawił, że ich opakowania stały się mniejszym utrapieniem dla środowiska. Obecnie można się ich pozbyć wrzucając je do koszy na tworzywa sztuczne i metale. Przed oddaniem do tego typu dezodorantów do recyklingu warto usunąć z pustych pudełek resztki zalegającego produktu.
  • Perfumy i wody toaletowe – w przypadku wód toaletowych lub perfumowanych sytuacja jest o tyle skomplikowana, że dostawcy tego typu specyfików wprost prześcigają się w wymyślaniu opakowań. Z reguły są one szklane, lecz bardzo często owo szkło nie ma nic wspólnego z opakowaniowym. Jeśli mamy wątpliwości to warto zapoznać się z etykietą i prześledzić tok postępowania z odpadami. Dużą wiedzę na temat postępowania z resztkami po „pachnidłach” mają również strony WWW podmiotów, które wprowadzają je na rynek.

 

Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?

Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?

 

Zobacz też:

Odpady elektroniczne
Długoterminowy wynajem toalet
Krótkoterminowy wynajem toalet
Jak odróżnić odpady o kodzie 17 09 04 ?
Kto zamawia usługi komunalne online ?
Dobre wyposażenie placu budowy

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gorlice

7 godz temu