Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Sanok
2 min. temu

Jak obniżyć koszty wywozu śmieci ?

koszty wywozu smieci 400x300 - Jak obniżyć koszty wywozu śmieci ?
2020-11-12 Smieci

Bardzo duża część osób zastanawia się jak obniżyć koszty wywozu śmieci. W dzisiejszych czasach temat ten jest jak najbardziej zasadny. Rosnące ceny utylizacji nieczystości, sprawiają że rozmachu nabierają Państwa koszty pośrednie.

Pozycje, które w ogólnym rozrachunku były niezauważalne są na tyle wyraźne, że warto je optymalizować. Może się to odbywać na szereg różnych sposobów. Najprostszym jest oczywiście powstrzymanie się od ich wytwarzania. Nie zawsze idzie to jednak w parze z interesem Państwa firmy. Na szczęście istnieją sprytne sposoby na poradzenie sobie z rachunkami na odbiór odpadów. Do najlepszych zaliczyć możemy:

Obniżamy koszty wywozu śmieci – minimalizujemy opłaty za odbiór odpadów

  • Dywersyfikację pojemników – od 01.07.2020 r. selektywna zbiórka odpadów jest obligatoryjna i dotyczy każdego przedsiębiorcy. Ci z Państwa, którzy na nią przeszli traktują ją jednak przeważnie „po macoszemu”. Tymczasem warto przyjrzeć się odpadom, które wytwarzają Wasi klienci i pracownicy. Dobrą metodą jest wysypanie kosza do śmieci i zrobienie morfologii odpadów. Jeśli okaże się, że najwięcej jest papieru lub folii to warto zmniejszyć kosza na śmieci niesegregowane i skupić większą uwagę na segregacji śmieci. Zabieg ten z pewnością obniży fakturę za przyjazd ekipy wywozowej.
  • Prawidłowe określenie posiadanych śmieci – pewną odpowiedzieć na pytanie o to jak obniżyć koszty wywozu śmieci daje nam katalog odpadów. W oparciu o jego zasoby pracują bowiem firmy zajmujące się odbiorem odpadów. Jeśli więc macie Państwo do wyrzucenia nieczystości to warto je dokładnie opisać kodami, a następnie odpowiednio podzielić. Informacje te warto zawrzeć w zapytaniu ofertowym, które jest kierowane do wybranego przewoźnika. Zabieg ten jest o tyle celowy, że śmieci wyrzucane w tzw. „miksie” są droższe od posortowanych. Dobrym przykładem jest tutaj gruz, który nie powinien być oddawany w tym samym kontenerze co papa czy odpady poremontowe.
  • Sprzedaż surowców – konkretnym sposobem na to jak obniżyć koszty wywozu śmieci jest bilansowanie wydatków możliwymi zyskami. Te ostatnie mogą płynąć ze sprzedaży surowców. I choć przez pandemię koronawirusa temat jest dość ciężki to nadal wiele przedsiębiorstw recyklingowych jest zainteresowana zagospodarowaniem wysokiej jakości surowców. Ważne jest jednak tutaj tzw. „minimum logistyczne”. Jeśli wyrzucacie Państwo dużo złomu, tektury czy folii to warto poszukać podmiot, który będzie chciał zapłacić za tego typu odpady.
Obniżamy koszty wywozu odpadów
Obniżamy koszty wywozu odpadów

 

Zobacz też:

Podstawowe grupy odpadów
Gdzie wyrzucać styropian ?
Rodzaje toalet przenośnych
Koszty wywozu odpadów
Dzierżawa kabin online na jesień 2019 r.
Serwisowanie toalet przenośnych

Zamawiaj nasze usługi i opłacaj on-line przy pomocy aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację