Jaki ma kod odpadu drewno?

Kod odpadu drewno to 150103 i wedle zaktualizowanych norm prawnych oznacza różnego rodzaju odpady drewniane podane z określonej listy. Jeśli produkujesz któreś z wymienionych odpadów lub wiesz, że będą one gromadzone na Twoim terenie to koniecznie zadbaj o ich wywóz przez specjalistyczną firmę. Dzięki temu unikniesz konsekwencji związanych z nieprzestrzeganiem określonych zasad wskazanych przez ustawodawcę.

Wywóz odpadów – kod 15 01 03. Co musisz wiedzieć?

Odpowiednia klasyfikacja odpadów jest niezwykle ważna dla zachowania wszystkich zasad segregacji śmieci i ich wywozu. Zgodnie z ustalonym harmonogramem wywozu odpadów, jak również katalogiem śmieci należy pod kodem 150103 umieścić wszystkie odpady z drewna, które należą do tej właśnie grupy.

Ustawodawca określa, że należą do niej wszelkiego rodzaju palety z drewna, przekładki drewniane i pojemniki z drewna, które może odbierać specjalistyczna firma, a następnie poddać je wszelkiego rodzaju obróbce. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco wpływa się na zmniejszenie wycinki lasów.

Segregacja drewna zaliczanego do kodu odpadu 15 01 03 jest niezwykle ważna, ponieważ służy ochronie środowiska.

Segregacja i wywóz śmieci oznaczonych kodem 15 01 03 – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje śmieci są odpowiednio segregowane, a ponadto przynależą do właściwej grupy segregowanych odpadów to koniecznie weź pod uwagę to, jakie wskazanie opisał ustawodawca. Okazuje się, że najczęstszym i najbardziej polecanym rozwiązaniem w zakresie wywozu odpadu 15 01 03 jest skierowanie prośby do firmy zajmującej się tym tematem kompleksowo.

To ważne, by tego typu odpady, podobnie zresztą, jak inne nie tylko właściwie sklasyfikować, ale również posegregować, jak również przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Miej pewność, że Twoje drewniane odpady trafiają dokładnie tam, gdzie powinny.

Już wiesz, co oznacza kod odpadu drewna i co pod niego zakwalifikować? Dzięki prawidłowej klasyfikacji możesz lepiej zarządzać swoimi odpadami.

 

Kod odpadu drewno

Kod odpadu drewno

 

Zobacz też:

Recykling odpadów w domu
Katalog odpadów 2021 – najważniejsze informacje
Altany śmietnikowe i ich rodzaje
Na czym polega segregacja odpadów ?
Wpływ odpadów na środowisko

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Łódź

2 godz temu