Co to są mobilne toalety?

Toalety mobilne wykorzystywane są na szeroką skalę. Nie ma się co dziwić, skoro obecne przepisy nakładają obowiązek zapewnienia odpowiedniego zaplecza sanitarnego.

Konieczność ta spoczywa nie tylko na osobach odpowiedzialnych za zaplecze budowy, ale i na organizatorach imprez lub wydarzeń plenerowych. Ale z toalet mobilnych korzysta się również przy innych okazjach. Na masową skalę zamawiają je np. działkowcy, czy właściciele firm w celu zabezpieczenia potrzeb klienta zewnętrznego. Mobilna toaleta jest dziś więc swojego rodzaju standardem. Do jej głównych zalet zaliczyć możemy:

Toalety mobilne i ich zalety

  • Nieskomplikowana budowatoalety mobilne charakteryzują się stosunkowo prostą konstrukcją. W ich budowie przeważa odpowiedniej jakości tworzywo sztuczne. Cechą rozpoznawczą z której znane są mobilne toalety jest więc wysoka trwałość oraz niewielka waga. Fekalia gromadzone są w zbiornikach bezodpływowych, które są opróżniane przez agregat umocowany na pojeździe ciężarowym.
  • Łatwość umiejscowienia w dowolnym miejscutoalety mobilne dostarczane są przez samochody i można je dostarczyć w zasadzie do dowolnego miejsca. Jedynym warunkiem, który ogranicza możliwość podstawienia kabiny WC są niesprzyjające warunki drogowe. Warto wziąć to pod uwagę i przed jej wynajęciem lub zakupem przemyśleć, gdzie ma zostać posadowiona.
  • Niewielki koszt utrzymaniamobilna toaleta jest niedroga w zakupie i jeszcze tańsza w wynajmie. Stosunkowo niedrogie są także koszty jej utrzymania, które sprowadzają się do odebrania ścieków i zalania zbiornika specjalnym płynem. W rezultacie zaspokojenie podstawowych potrzeb fizjologicznych jest zdecydowanie tańsze od budowy prowizorycznego zaplecza sanitarnego.
  • Duża ilość ofert na wynajem kabiny WCmobilna toaleta na dobre weszła do oferty firm świadczących usługi komunalne. Dostarczaniem toalet zajmują się zarówno marki znane w całej Europie jak i mniejsze podmioty o zasięgu lokalnym. Osoby chcące wydzierżawić kabinę toaletową mogą przebierać w ofertach takich jak.: toalety przenośne Kraków i mogą wybrać warunki, które będą im w pełni odpowiadać.

 

Toalety mobilne

Toalety mobilne i ich zalety

 

Przenośne toalety są dziś najprostszym sposobem na zapewnienie komfortu Państwa pracownikom lub gościom. Przejmują one na siebie obowiązek zwykłej łazienki. W chwili obecnej możecie Państwo wydzierżawić kabiny posiadające wiele udogodnień. W ofertach przedsiębiorstw zajmujących mobilnymi toaletami można spotkać np. mobilne toalety VIP lub mobilne toalety dla osób niepełnosprawnych. W zależności od typu mają one szereg wyróżników, które decydują o ich przydatności. I tak np. toaleta VIP wyposażona jest najczęściej w umywalkę, pisuar i lustro a kabina WC dla osób niepełnosprawnych umożliwia wjazd do niej wózkiem. Nie jest to jednak koniec udogodnień, które czekają na klientów chcących skorzystać z tej formy zabezpieczenia sanitarnego. Pieśnią przyszłości są bowiem toalety mobilne z ogrzewaniem czy takie, które wewnątrz posiadają oświetlenie.

Portal Smieci.eu zaprasza do wynajęcia mobilnej toalety za naszym pośrednictwem w Internetowym system zamówień lub w aplikacji mobilnej.

Jakie są rodzaje mobilnych toalet?

Mobilne toalety spotyka się dziś w bardzo wielu konfiguracjach. Ich producenci starają się sprostać oczekiwaniom klientów i dlatego na rynku istnieje bardzo wiele modeli przenośnych kabin WC. Poszczególne rodzaje toalet przenośnych mają wiele wspólnych mianowników do których zaliczyć możemy choćby rodzaj materiału z którego są wykonane. W przypadku mobilnych kabin WC przeważa tworzywo sztuczne, które  z jednej strony zmniejsza wagę toalet przenośnych, a z drugiej jest na tyle trwałe, że nie ulega odkształceniom. Wśród toalet przenośnych dominują przede wszystkim:

Typowe rodzaje mobilnych kabin WC

  • Kabiny standardowemobilne toalety w najprostszej wersji nazywamy standardowymi. W krajobrazie naszego kraju można je najczęściej spotkać na budowach i podczas różnego rodzaju imprez. Do kabiny standardowej zmieści się tylko 1 osoba. Toalety te nie są zatem zbyt komfortowe dla osób z niepełnosprawnością, które niekiedy potrzebują opiekuna. Standardowe toalety mobilne mogą być wyposażone w zlewozmywak oraz pisuar. Zazwczaj jednak jest to wyposażenie opcjonalne.
  • Kabiny dla niepełnosprawnych – żyjemy w społeczeństwie, które stara się sprostać potrzebom osób niepełnosprawnych. Jedną z podstawowych konieczności tej grupy użytkowników jest komfortowe korzystanie z kabiny WC w warunkach polowych. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą mobilne toalety dla niepełnosprawnych. Są one większe o standardowych kabin WC, posiadają poręcze i wsporniki, a ich wejście jest wyprofilowane pod kątem wjazdu wózków inwalidzkich.
  • Kabiny VIP – wiosną, latem i wczesną jesienią na świeżym powietrzu odbywa się bardzo dużo różnego rodzaju imprez. Zgodnie z przepisami podczas ich trwania trzeba zapewnić gościom mobilne toalety. Liczba kabin WC zależy w największym stopniu od spodziewanej liczby gości oraz tego, czy będzie sprzedawany alkohol. Głównym ciężar budowy zaplecza sanitarnego przejmują na siebie kabiny standardowe oraz kabiny dla niepełnosprawnych. Bywa jednak, że organizator musi zapewnić także bardziej luksusowy sprzęt. Kabiny VIP mają rozmiar większych od typowych toalet, a opcjonalnie mogą posiadać także takie wyposażenie jak np. lustra, uchwyty na tradycyjne ręczniki czy podgrzewane wnętrze.

Kwestie wyboru odpowiedniego rodzaju toalet bardzo często bywają przedmiotem dyskusji. Dzieję się tak zarówno w przypadku osób prywatnych jak i firm.

I choć toalety przenośne nie są zbyt skomplikowanymi urządzeniami to poszczególne typu różnią się od siebie nie tylko wyposażeniem, ale i wielkością.

Rodzaje toalet wymieniliśmy już w niniejszym artykule. Informacje te warto uzupełnić jeszcze o elementy wyposażenia dodatkowego, które może znaleźć się w wynajmowanych kabinach WC.

Mowa tutaj przede wszystkim o umywalkach oraz pisuarach. Bardzo często bywają one niezbędne dla naszych klientów i dlatego warto rozważyć czy i tak będzie w Państwa przypadku.

Zlewozmywak daje możliwość umycia rąk na budowie lub imprezie plenerowej, a pisuar pozwala na szybsze korzystanie z kabiny WC. Drugi z omawianych przedmiotów może być szczególnie przydatny na eventach podczas których z toalety musi skorzystać w szybkim czasie duża ilość gości.

Umywalkę można czasami zastąpić środkiem do dezynfekcji rąk lub stosować go  na przemian z tradycyjnym mycie rąk. W ten sposób ilość wody zgromadzona w zbiorniku wystarczy do następnego cyklu serwisowego.

Mobilne toalety przenośne

Mobilne toalety przenośne

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych toalet przenośnych w różnych konfiguracjach.

Zobacz też:

Toaleta przenośna dla niepełnosprawnych
Dlaczego warto wynająć kabinę online ?
Aspekty na które trzeba zwrócić uwagę wynajmując toaletę WC
Typowe odpady z remontu i budowy
Platforma zakupowa do wynajmu toalet
Gdzie wyrzucać elektronikę

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zamów przenośną toaletę,
pod dowolny adres w kraju
Wynajmij toaletę

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Gdynia

3 godz temu