Toaleta przenośna dla niepełnosprawnych to temat nad którym muszą się pochylić firm komunalne oraz producenci tego typu urządzeń.

Nie ma się co dziwić, skoro tego typu ubikacje są potrzebne nie tylko w dobie pandemii, ale i na co dzień. Osoby z różnymi dysfunkcjami, w tym przede wszystkim ruchowymi są integralną częścią społeczeństwa i mają takie same prawa jak pozostali. Nie można dopuścić, aby ich udział w koncercie, meczu piłki nożnej czy też pikniku rodzinnym nie odbył się przez brak odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Tym samym WC przenośne dla niepełnosprawnych musi spełniać odpowiednie standardy. Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim:

Toaleta przenośna dla niepełnosprawnych

  • Umożliwienie wjazdu wózkiem dla niepełnosprawnychtoaleta przenośna dla niepełnosprawnych musi być odpowiednio duża i posiadać podjazd, który umożliwi swobodne dostanie się do niej. W przypadku zwykłej kabiny WC będzie to niemożliwe i dlatego nie będzie można z niej skorzystać. Dobrze jest zatem przed jakimkolwiek eventem zapytać dostawcę, czy posiada w swojej ofercie tego typu toalety przenośne i jakie cechy użytkowe wyróżniają ich przydatność.
  • Poręcze i chwytakitoaleta przenośna dla niepełnosprawnych musi posiadać poręcze, dzięki którym łatwiej będzie skorzystać z pisuaru czy też zbiornika pozycji siedzącej. Przy tego typu ułatwieniach zmniejszy się zaangażowanie opiekuna, a osobie niepełnosprawnej łatwiej będzie zachować intymność i skorzystać z kabiny WC w sposób komfortowy.
  • Więcej przestrzeniubikacja przenośna dla niepełnosprawnych musi być większa od tradycyjnej kabiny. Można zaryzykować stwierdzenie, że jej przestrzeń musi umożliwiać swobodną wizytę tak osoby niepełnosprawnej jak i jej towarzysza. Według prawa toaleta przenośna dla niepełnosprawnych musi mieć wymiary 1,5 m na 1,5 m (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie)
  • Oświetlenie – nie wszystkie kabiny WC dla niepełnosprawnych posiadają oświetlenie. Warto jednak, aby takowe znalazło się w toalecie, gdyż jego przydatność jest nie do przecenienia. W ciemnej toalecie łatwiej jest o kontuzje, czy nieprzewidziane sytuacje mogące się zakończyć upadkiem. Jeśli jednak dana toaleta nie posiada źródła światła to dobrze jest posiadać przy sobie latarkę lub telefon z taką funkcjonalnością. Ciekawą ofertą na kabiny WC dla niepełnosprawnych dysponują np. toalety przenośne Lublin.

 

Toaleta przenośna dla niepełnosprawnych

Toaleta przenośna dla niepełnosprawnych

 

Zobacz też:

Serwis toalet przenośnych
Gdzie wyrzucać styropian ?
Rodzaje toalet przenośnych
Koszty wywozu odpadów
Dzierżawa kabin online na jesień 2019 r.
Serwisowanie toalet przenośnych

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zamów przenośną toaletę,
pod dowolny adres w kraju
Wynajmij toaletę

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Sanok

13 min. temu