Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Płock
5 min. temu

Jak zorganizować odbiór gruzu ?

jak zorganizowac odbior gruzu 400x300 - Jak zorganizować odbiór gruzu ?
2021-09-30 Smieci

Wiele osób zastanawia się, jak zorganizować odbiór gruzu. Nie ma się co dziwić, skoro nie każdy z nas codziennie przeprowadza remonty. W naszym życiu problem gruzu pojawia się raczej sporadycznie. 

Kontener na odpady online

Tym bardziej warto wiedzieć, co z nim zrobić i w jaki sposób skutecznie wywieźć go z miejsca powstania. Samo zamówienie usługi wywozu nie zawsze będzie skuteczne. Przed wydzierżawieniem kontenera na gruz warto się zastanowić przede wszystkim nad takimi kwestiami jak:

Gruz odbiór – na co zwrócić uwagę ?

  • Miejsce podstawienia konteneraodbiór gruzu to czynność, która z reguły odbywa się w kontenerach lub workach typu big bag. I o ile w przypadku tych drugich miejsce posadowienia worka nie jest specjalnym problemem to na kontener do gruzu trzeba wydzielić odpowiednią przestrzeń. W niektórych przypadkach może to być nawet kilkanaście metrów. W centrach dużych miast nie zawsze jest to możliwe, a postawienie zbiornika na chodniku może wymagać zgody na zajęcie pasa ruchu. Uzyskamy ją w lokalnym Zarządzie Dróg. Przed zamówieniem kontenera warto również zwrócić uwagę na rodzaj podłoża. Na grząskim gruncie ładunek może utknąć i nie być możliwym do zabrania aż do jego wyschnięcia. W przypadku wątpliwości, co do lokalizacji kontenera, pomocą służy wywóz gruzu Poznań.
  • Objętość gruzu – ilość gruzu najlepiej określić nie podług jego ciężaru, a objętości. W końcu to od tej ostatniej uzależniona jest przeważnie cena jaką przyjdzie nam zapłacić za wynajem kontenera. W swoich szacunkach najlepiej być ostrożnym. Zawsze lepiej zamówić nieco większy kontener, niż zamawiać jego kolejne wymiany. W przeliczeniu na 1 M3, odbiór gruzu jest tym tańszy, im większy zbiornik zamówiliśmy na jego odbiór.
  • Rodzaj odpadu – wiele osób, które chce rozgryźć temat pod tytułem „odpady budowlane odbiór” uznaje za nie wszystko co powstaje na budowie. Tymczasem gruz to tylko jeden z materiałów, które mogą się na niej pojawić. Bywa, że w przypadku zanieczyszczenia gruzu innymi materiałami, będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty związane z utylizacją zawartości. Dopłaty bywają dotkliwe, gdyż są uzależnione od masy. Jeśli więc, chcemy uniknąć przykrych niespodzianek to lepiej jest wziąć pod uwagę odbiór gruzu czystego.
  • Ewidencja odpadów – od stycznia 2020 roku firmy budowlane są zobligowane do korzystania z portalu BDO. Gruz jest jednym z odpadów, który musi być poza nielicznymi wyjątkami wywożony na podstawie karty przekazania odpadu. Warto więc przed jego wywozem dowiedzieć się kto będzie transportował odpad i dokąd on trafi. Gruz może mieć również w zależności od rodzaju różne kody odpadu. Najpopularniejsze z nich to 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07.

 

Jak zorganizować odbiór gruzu ?
Jak zorganizować odbiór gruzu ?

 

Zobacz także:

Wynajem kontenera na gruz.
Jak pozbyć się gruzu budowlanego?
Gdzie wyrzucać wełnę mineralną ?
Gdzie wyrzucać psie odchody z posesji ?
Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?
Gdzie wyrzucać gruz ?

Zamawiaj nasze usługi i opłacaj on-line przy pomocy aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację