Jaki ma kod odpadu folia?

Kod odpadu folia to 15 01 02. Do grupy tego typu odpadów należą torebki foliowe, reklamówki, folia typu strecz, jak również inne, popularne opakowania foliowe. Okazuje się, że tego typu odpady produkuje każda firma, a w dodatku również większość gospodarstw domowych. Czy i jak segregować, jak również pozbyć się takich odpadów? Zadbaj o profesjonalnie wykonaną usługę firmy zewnętrznej.

Odpady foliowe o kodzie 15 01 02 – wszystko co trzeba wiedzieć o ich segregacji!

Kod odpadu folia 15 01 02 to jeden z najpopularniejszych odpadów wchodzący w zakres śmieci produkowanych przez przedsiębiorstwa. Okazuje się, że do tej grupy przynależą wszelkiego rodzaju folie, jak torebki, reklamówki, czy opakowania, które można poddać recyklingowi, ale tylko pod warunkiem odpowiedniej segregacji i przygotowania do wywozu.

Tymczasem opakowań foliowych jest w naszych śmieciach naprawdę sporo, a często są też przedmiotem etapu produkcyjnego wielu przedsiębiorstw. Folia typu strecz to jeden z najbardziej popularnych materiałów do tworzenia bezpiecznych paczek, czy też przesyłek kurierskich. Jak poradzić sobie z usunięciem tego typu zanieczyszczeń z działki? Czy można wywieźć je na własną rękę? A może lepiej poprosić o pomoc firmę zewnętrzną?

Kod odpadu folia 15 01 02 – co trzeba wiedzieć?

W każdym gospodarstwie domowym można odnaleźć odpady typu folia i strecz. Są one nieodłącznym elementem naszego życia i niestety elementem, będącym popularnym materiałem w przemyśle. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie gromadzenie i wywóz, które wykonane w prawidłowy sposób nie wpłynie niekorzystnie na środowisko.

Jeśli chcesz przechowywać tego typu odpady foliowe w prawidłowy sposób to koniecznie poproś o wsparcie firmę zewnętrzną, która wykona dla Ciebie usługę w oparciu o informacje przekazane przez ustawodawcę. Dzięki temu pozbędziesz się śmieci w prawidłowy sposób.

Już wiesz, jak przechowywać odpady foliowe? Zadbaj o porządek na działce i terenie firmy, którą prowadzisz.

 

Kod odpadu folia

Kod odpadu folia

 

Zobacz też:

Śmieci z remontu
Gdzie wyrzucać brudny plastik?
Gdzie wyrzucać folię aluminiową?
Jak odróżnić odpady o kodzie 17 09 04?
Na czym polega segregacja odpadów?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Jędrychów

4 godz temu