Jaki mają kod odpadu odpady budowlane?

Jednym z najbardziej popularnych odpadów są pozostałości po remontach i budowie. Kod odpadu odpady budowlane 17 09 04 jest zatem tematem bardzo częstych problemów i formalności związanych z ich usunięciem z działki. Niejednokrotnie zastanawiamy się, w jaki sposób nie tylko gromadzić takie odpady, ale przede wszystkim też, jak wywieźć je z działki, by móc spać spokojnie. O tym, co z nimi zrobić dowiesz się z wpisu poniżej.

Odpady budowlane jedne z najpopularniejszych odpadów w Polsce!

Jeśli przynajmniej raz w życiu wykonywałeś u siebie remont lub prowadziłeś budowę domu to pewnie wiesz, że gromadzące się odpady budowlane to nie lada wyzwanie. Pod kodem 17 09 04 znaleźć można bowiem bardzo wiele odpadów z budowy różnego typu, a przede wszystkim śmieci, które gdzieś trzeba wywieźć zgodnie z Ustawą o śmieciach. Pracownicy budowlani są zobowiązani do odebrania tego typu śmieci i wprowadzenia ich do systemu BDO, a także do przygotowania kart.

Dlatego warto podczas budowy domu lub remontu mieć na uwadze to, w jaki sposób śmieci tego typu są gromadzone, by później szybko się ich pozbyć.

Kto powinien zająć się wywozem śmieci budowlanych?

Wywozem śmieci budowlanych powinna zająć się specjalistycznie przygotowana firma, w zakresie której usługa tego typu ma znamiona fachowej i specjalistycznej.

Warto bowiem pamiętać, że śmieci tego typu charakteryzują się niejednorodnością i trudno oszacować ich masę. Gromadząc je w specjalnych kontenerach mamy dużo większą pewność na to, w jaki sposób skutecznie określić ich gabaryty, jak również posortować śmieci oznaczone kodem 17 09 04.

To jednak nie wszystko ponieważ odpady budowlane należą również do grupy odpadów gromadzonych i wytwarzanych przez przedsiębiorstwa, które są zobowiązane do zachowania wszystkich zasad prawidłowej selekcji i gromadzenia. Już teraz upewnij się, że Twoje śmieci znajdują się w bezpiecznym kontenerze do segregacji i zadbaj o porządek na terenie. Zapewnij sobie kompletną dokumentację w tym zakresie.

 

Kod odpadu odpady budowlane

Kod odpadu odpady budowlane

 

Zobacz też:

Segregacja odpadów w firmie
Kontenery na odpady pobudowlane
Jaki ma kod odpadu szkło?
Katalog odpadów 2021 – najważniejsze informacje
Jaki ma kod odpadu drewno?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Sanok

2 godz temu