Odpady to bardzo ważny element życia każdego z nas. I choć wydawałoby się, że nie w nich nic skomplikowanego to warto pochylić się nad niektórymi kwestiami, które ich dotyczą.

W niniejszym artykule przedstawimy Państwu garść porad śmieciowych, które mogą przydać się w kontekście prowadzenia prawidłowej gospodarki nieczystościami. Nie będziemy jednak poruszać tych kwestii w ujęciu globalnym. Skalę marko zostawmy politykom i przedsiębiorcom komunalnym. Gotowi ? A więc zaczynamy:

Cenne porady odpadowe, które przydadzą się każdemu

  • Zawsze zgniataj papier oraz tworzywa sztuczne i metale – porady odpadowe powinniśmy zacząć od ekonomii. Ta w kontekście odpadów jest niestety nieubłagana. Z każdym rokiem rosną koszty utylizacji i śmieci i musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli więc zależy nam na jak najniższych wydatkach to nieczystości musimy pozbywać się w sposób rozumny. Podstawową praktyką jest tutaj prawidłowe konfekcjonowanie. Śmieci, które są lekkie i podatne na zgniatanie należy tak zapakować do pojemnika, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Tym samym spadnie potrzeba ciągłego podjeżdżania śmieciarki pod nasz dom. Koszt transportu jest jednym z głównych składników wpływających na finalną cenę wywozu.
  • Sortuj odpady przy minimum wysiłku – ostatnio bardzo dużo mówi się o selektywnej zbiórce śmieci. Nie ma w tym nic dziwnego skoro jako naród musimy zadbać o środowisko i osiągnąć odpowiednie poziomy recyklingu. Nikt jednak nie podaje do publicznej wiadomości jak należy się do niej zabrać. A sposób na domowe segregowanie odpadów jest bardzo prosty. Wystarczy podzielić śmieci na suche i mokre i następnie wrzucić do odpowiednich kubłów przed naszą posesją. W praktyce jeden worek wypełniamy papierem, szkłem i plastikami a kolejny pozostałościami. Oczywiście jeśli jest taka potrzeba to można jeszcze poszerzyć ten asortyment o śmieci biodegradowalne. 3 stanowiska zajmą i tak mniej miejsca niż 5.
  • Nadmiar odpadów oddaj do PSZOKna blogu naszych znajomych znajduje się wiele artykułów, które dotyczą finalnego przeznaczenia danej grupy odpadów. W telegraficznym skrócie można je sprowadzić do potrzeby wykorzystania PSZOK w codziennym upłynnianiu śmieci. Jako mieszkańcy danej miejscowości powinniśmy zorientować się gdzie znajduje się tego typu przybytek i wykorzystać go do pozbywania się nieczystości. Śmieci z budowy nie powinniśmy gromadzić byle gdzie, ani wypełniać nimi „zwykłych” śmietników.
Porady odpadowe

Porady odpadowe

 

Zobacz też:

Śmieci z remontu
Jak tanio pozbyć się gruzu ?
Jak powinna przebiegać segregacja odpadów ?
Wynajmij toalety online
Planowanie prac budowlanych
Segregacja odpadów

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Kielce

1 godz temu