Porady odpadowe dla każdego

2019-10-06 Smieci

Odpady to bardzo ważny element życia każdego z nas. I choć wydawałoby się, że nie w nich nic skomplikowanego to warto pochylić się nad niektórymi kwestiami, które ich dotyczą. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu garść porad śmieciowych, które mogą przydać się w kontekście prowadzenia prawidłowej gospodarki nieczystościami. Nie będziemy jednak poruszać tych kwestii w ujęciu globalnym. Skalę marko zostawmy politykom i przedsiębiorcom komunalnym. Gotowi ? A więc zaczynamy:

Cenne porady odpadowe, które przydadzą się każdemu

  • Zawsze zgniataj papier oraz tworzywa sztuczne i metale – porady odpadowe powinniśmy zacząć od ekonomii. Ta w kontekście odpadów jest niestety nieubłagana. Z każdym rokiem rosną koszty utylizacji i śmieci i musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni. Jeśli więc zależy nam na jak najniższych wydatkach to nieczystości musimy pozbywać się w sposób rozumny. Podstawową praktyką jest tutaj prawidłowe konfekcjonowanie. Śmieci, które są lekkie i podatne na zgniatanie należy tak zapakować do pojemnika, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Tym samym spadnie potrzeba ciągłego podjeżdżania śmieciarki pod nasz dom. Koszt transportu jest jednym z głównych składników wpływających na finalną cenę wywozu.
  • Sortuj odpady przy minimum wysiłku – ostatnio bardzo dużo mówi się o selektywnej zbiórce śmieci. Nie ma w tym nic dziwnego skoro jako naród musimy zadbać o środowisko i osiągnąć odpowiednie poziomy recyklingu. Nikt jednak nie podaje do publicznej wiadomości jak należy się do niej zabrać. A sposób na domowe segregowanie odpadów jest bardzo prosty. Wystarczy podzielić śmieci na suche i mokre i następnie wrzucić do odpowiednich kubłów przed naszą posesją. W praktyce jeden worek wypełniamy papierem, szkłem i plastikami a kolejny pozostałościami. Oczywiście jeśli jest taka potrzeba to można jeszcze poszerzyć ten asortyment o śmieci biodegradowalne. 3 stanowiska zajmą i tak mniej miejsca niż 5.
  • Nadmiar odpadów oddaj do PSZOKna blogu naszych znajomych znajduje się wiele artykułów, które dotyczą finalnego przeznaczenia danej grupy odpadów. W telegraficznym skrócie można je sprowadzić do potrzeby wykorzystania PSZOK w codziennym upłynnianiu śmieci. Jako mieszkańcy danej miejscowości powinniśmy zorientować się gdzie znajduje się tego typu przybytek i wykorzystać go do pozbywania się nieczystości. Śmieci z budowy nie powinniśmy gromadzić byle gdzie, ani wypełniać nimi „zwykłych” śmietników.
Porady odpadowe
Porady odpadowe

Masz pytania?

Zadzwoń +48 517 763 601 lub
Zamów kontener