Sprzątanie przy pojemnikach to temat, który w okresie świąt i nie tylko urasta do bardzo ważnego. Nie ma się co dziwić skoro na przełomie roku odpadów powstaje coraz więcej.

Okazje do licznych spotkań rodzinnych, choć nieco ograniczone przez pandemię, sprawiają, że kosze do śmieci nie zawsze wytrzymują do kolejnego wywozu. Obowiązek zapewniania należytego ładu leży po stronie zarządców danej nieruchomości. Nie zawsze jednak są oni w stanie podołać żywiołowi. Piętrzące się góry nieczystości nie są zjawiskiem egzotycznym, a ich powszechność jest szczególnie widoczna w zabudowie wielolokalowej. Istnieją jednak sposoby, aby temu zaradzić. I tu niestety nie warto zdać się na ślepy los. Ten ostatni może sprawić, że Państwa lokatorzy utoną w odpadach, a przykre komentarze nie umilkną do Wielkanocy. Tylko umiejętność dobrego przewidywania jest w stanie zapewnić jako taki ład. Przy analizie potrzeb względem wywozu odpadów warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

Sprzątanie przy pojemnikach – poradnik administratora

  • Harmonogram wywozusprzątanie przy pojemnikach jest niejako skorelowane z terminarzem przyjazdu śmieciarek. Dobrze urządzony punkt gospodarowania odpadami powinien wytrzymać od jednego do drugiego cyklu wywozowego. W czasie Bożego Narodzenia jest to jednak bardzo często niemożliwe. Aby temu zapobiec warto sprawdzić jak poprzesuwane są świąteczne wywozy i czy czasami pojazdy nie przyjadą szybciej niż zwykle. W takiej sytuacji warto się odpowiednie przygotować np. wystawiając dodatkowe worki zapakowane śmieciami.
  • Ilości pojemników na odpady – na jednym z blogów które można znaleźć w Internecie pojawił się artykuł o tym jakich śmieci jest najwięcej. Nie trzeba być jednak wybitnym specjalistom, aby przekonać się o tym na własnej skórze. XXI wiek to era opakowań. Takie surowce jak tworzywa sztuczne czy papier są w powszechnym użyciu i kosze do śmieci bardzo często nie są w stanie ich pomieścić. Jeszcze przed początkiem śmieciowego Armagedonu dobrze byłoby sprawdzić czy czasami nie powinniście Państwo dokupić kosza w obrębie najbardziej newralgicznych frakcji odpadów.
  • Dyżury dozorców – dozorca to jedna z kluczowych postaci jeśli chodzi o sprzątanie przy pojemnikach. Jeśli zależy Państwu na porządku to warto, aby był on w pogotowiu w dni wolne od pracy. Jeśli macie Państwo zaufanego człowieka to może on rozwiązać większość problemów, które pojawią się po przyjściu Mikołaja. Jednym z nich jest oczywiście bardziej ekonomiczne ułożenie ładunku znajdującego się pojemnikach. Bardzo często jest bowiem tak, że śmieci są niepozgniatane i w rzeczywistości można ich zmieści do kosza znacznie więcej. Zaoszczędzi się w ten sposób jakże potrzebną przestrzeń.
Sprzątanie przy pojemnikach

Sprzątanie przy pojemnikach

 

Zobacz też:

Czego nie wyrzucać do żółtych pojemników na odpady ?
Gdzie wyrzucać odpady kuchenne ?
Gdzie wyrzucać zabawki ?
Gdzie wyrzucać odpady ?
Kalkulator kosztów ogrodzenia budowy
Czego nie wyrzucać do pojemników na odpady ?

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Osieck

2 godz temu