Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Toruń
2 min. temu

Gdzie wyrzucać zabawki ?

gdzie wyrzucac zabawki 400x300 - Gdzie wyrzucać zabawki ?
2020-08-22 Smieci

Każdy kto ma dzieci, przynajmniej raz zastanawiał się nad tym gdzie wyrzucać zabawki. Nie może to dziwić skoro nasi milusińscy szybko się nudzą i coraz to potrzebują nowych atrakcji.

A, że ogrom zabawek dla najmłodszych jest wręcz niezmierzony to problem nie należy wcale do najprostszych. Dziś postaramy się Państwu pomóc w jego rozwiązaniu i jeszcze raz przybliżyć obowiązujące zasady segregacji. Sposób, w jaki mamy postępować z danym przedmiotem zależy w dużej mierze od jego natury. I choć nie wymienimy tu wszystkich zabawek, z którymi mamy do czynienia to z pewnością do najpopularniejszych zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać zabawki ?

  • Elektronikę – smartfon, konsola, odtwarzacz MP3 czy samochód na zdalne sterowanie to nic innego jak zużyty sprzęt elektryczny. W związku z powyższym wyżej wymienionych przedmiotów nie powinniśmy umieszczać w przydomowych koszach na śmieci. Przeznaczeniem urządzeń zasilanych źródłem energii są PSZOK – i lub wyspecjalizowane punkty recyklingu, a także pojemniki znajdujące się w sklepach z AGD i RTV. Warto pamiętać również o tym, że firmy wprowadzające elektronikę na rynek mają w obowiązku odebrać przedmioty, z który przestają korzystać ich obecni klienci.
  • Zabawki z plastiku – aby odpowiedzieć na pytanie gdzie wyrzucać zabawki z plastiku, trzeba lepiej się im przyjrzeć. Część z nich nadaje się bowiem do recyklingu, a świadczą o tym użyte na nich oznaczenia. Szerzej na ten temat można przeczytać tutaj, a przy wyrzucaniu ich do koszy na śmieci należy wykazać się należytą rozwagą. Duża część zabawek wykonana jest z tworzywa LDPE lub HDPE, który jak wiadomo można łatwo przetworzyć.
  • Pluszaki – każde dziecko niezależnie od wieku miało lub ma sentyment do pluszaków. Misie zawierające flausz lub inne wypełnienie niekoniecznie nadają się do ponownego wykorzystania. Miejscem ich przeznaczenia są zazwyczaj pojemniki na śmieci zmieszane lub tzw. PSZOK – i. W przypadków tego typu zabawek warto jednak pomyśleć o możliwości ich przekazania innym dzieciom lub umieszczenia w koszach na odzież. Dość często organizowane są również specjalne zbiórki, gdzie pluszaki wymieniane są jako jeden z przedmiotów pożądanych przez sprawujące nad nią piecze organizacje.

 

Gdzie wyrzucać zabawki ?
Gdzie wyrzucać zabawki ?

 

Zobacz też:

Gdzie trafiają nasze odpady ?
Jak poprawić jakość segregacji odpadów ?
Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?
Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?
Pojemności koszy na śmieci
Czego nie wyrzucać do pojemnika na śmieci zmieszane ?

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację