Worki na odpady budowlane i gruz są dobrym rozwiązaniem dla większości osób, które muszą pozbyć się śmieci budowlanych lub gruzu. W przeciwieństwie do kontenerów koszt ich zamówienia jest nieco niższy, ale mniejsza jest także ich pojemność.

W praktyce spotyka się najczęściej big bagi o pojemności 0,5 M3 i 1 M3. Worki na śmieci budowlane i takie nieczystości jak np. kafelki można nabyć u lokalnych dostawców usług komunalnych. Zazwyczaj ich cena zawiera koszt utylizacji zawartości i usługą transportową polegającą na odebraniu big baga. Do głównych zalet korzystania z worków na odpady budowlane i gruz zaliczyć możemy:

Worki na odpady budowlane i gruz

  • Brak konieczności zajęcia dużej powierzchni jezdni lub chodnikaworki na odpady budowlane nie są na ogół tak powierzchnio chłonne jak kontenery, które zajmują dużą część jezdni lub chodnika. Idealnie więc zdadzą one egzamin wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na podstawienia zbiornika. Jeśli więc prowadzimy prace remontowe w zabudowie starego miasta to istnieją spore szanse, że nie będą one nikomu przeszkadzać.
  • Możliwość stopniowego zapełnianiaworki na śmieci budowlane lub worki budowlane na gruz mogą być zapełniane zgodnie z naszymi potrzebami. Nie ogranicza ich zatem w żadnym stopniu czas. Kontenery natomiast posiadają określony termin wynajmu i trzeba tak zaplanować prace, aby móc je w danym czasie zapełnić. Jak wszyscy wiemy nie jest to jednak zawsze możliwe.
  • Natychmiastowa możliwość składowania odpadów – osoby, które korzystają z usług firm komunalnych doskonale wiedzą, że mają one określone moce przerobowe. Do częstych przypadków należy brak dostępności kontenerów na odpady i konieczność zaczekania na swoją kolejkę. W przypadku big bagów problem ten praktycznie nie istnieje. W większości firm, a także i na naszym portalu worki na odpady budowlane można zakupić praktycznie od razu.

Worki na śmieci budowlane posiadają także swoje wady. Największą z nich jest oczywiście cena. W przeliczeniu na 1 M3 czy tonę odpadów ich zakup jest na ogół droższy od kontenerów. Warto rozważyć ten fakt, gdy mamy do czynienia z większą ilością nieczystości i rozważyć taką ofertę jak np. wywóz odpadów budowlanych Łódź.

 

Worki na odpady budowlane

Worki na odpady budowlane i gruz

 

Zobacz też:

Jak przebiega odbiór gruzu i odpadów budowlanych ?
Jak wynająć ogrodzenia ?
Kody odpadów komunalnych
Jak obniżyć koszty wywozu śmieci ?
Czego nie wolno wyrzucać do pojemników ?
Obsługa placów budowy zimą

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Sanok

32 min. temu