Jak utylizować meble?

Prawie każda renowacja wnętrz wiąże się z pytaniem, gdzie wyrzucać meble. Tak to już bowiem jest, że po remoncie przestaje nam komponować się z otoczeniem stara kanapa, segment czy też krzesła. Siłą rzeczy muszą one ulec wymianie na nowe.

Co jednak zrobić z ich poprzednikami, tak aby nie stracić przy tym nerwów ? Dziś postaramy się rozwiać wszelkie dylematy, mając na względzie dostępne możliwości. Wydaje się, że tych ostatnich jest sporo. Obecne przepisy środowiskowe i oferty firm komunalnych są na tyle dopasowane, że nie powinno być z tym większych problemów. Osoby, które chciałyby się dowiedzieć, gdzie wyrzucać śmieci wielkogabarytowe, powinny swoje poszukiwania rozpocząć od:

Gdzie wyrzucać meble?

  • Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów KomunalnychPSZOK – i już od wielu lat starają się wspomagać mieszkańców, którzy chcieliby poznać odpowiedź na pytanie gdzie wyrzucić kanapę czy gdzie wyrzucić stary dywan. Tego typu przedmioty są tam przyjmowane nieodpłatne w ramach ponoszonej comiesięcznie opłaty za gospodarowanie odpadami. Minimum jeden PSZOK powinien mieścić się na terenie każdej Gminy, a o jego lokalizacji można dowiedzieć się studiując stronę WWW danego Samorządu. Z reguły śmieci do PSZOK – u trzeba dowieźć samemu, więc jeśli nie mamy bagażówki czy przyczepki to powinniśmy wcześniej zatroszczyć się o jej wynajem.
  • Zamówienia kontenera na gabaryty – jeśli nie od razu wiadomo gdzie wyrzucać meble to warto poszperać w Sieci. Wiele przedsiębiorstw komunalnych świadczy usługi wywozu starych łózek, meblościanek czy stołów. Czasami tego typu usługę można zamówić bez konieczności dzierżawienia całego kontenera. Bywa, że samochód wraz z ekipą ładowaczy przyjedzie po zalegający gabaryt i zabierze go z podanej mu wcześniej lokalizacji.
  • Poczekania do tzw. „wystawki” – jeśli dysponujemy większą przestrzenią taką jak np. garaż czy mały magazynek to warto przechować gabaryt i pozbyć się go przy okazji zbiórek, prowadzonych na danym terenie. O ich terminie można dowiedzieć się również podczas wizyty na stronie WWW danej Gminy. Informacje o datach, w których się ona odbywa są z reguły wyeksponowane w harmonogramie odbioru odpadów.

 

Gdzie wyrzucać meble ?

Gdzie wyrzucać meble ?

 

Zobacz też:

Koszt wynajmu toalet
Częstotliwość serwisowania toalet
Co można wrzucać do kontenerów na gruz ?
Miejsce posadowienia toalet
Gdzie zamówić toaletę ?
Kod odpadu

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płońsk

2 godz temu