Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Płock
2 min. temu

Gdzie wyrzucać papierki po batonach ?

gdzie wyrzucac opakowania po batonach 400x300 - Gdzie wyrzucać papierki po batonach ?
2021-06-22 Smieci

Batony to słodkie przekąski, których historia sięga 1831 roku. Po raz pierwszy batony wyprodukowała holenderska firma Kwatta i jeszcze do niedawna jej nazwa była synonimem tych słodyczy.

Gdzie wyrzucać papierki po batonach ?

Na pierwszych batonach umieszczony był rysunek żołnierza, który do dziś tkwi w pamięci wielu mieszkańców Niderlandów. Obecnie batony to coś zupełnie powszechnego. Od czasu do czasu lubujemy się w nich wszyscy. Dla osób w kwiecie wieku ich smak jest synonimem dzieciństwa, a nasi najmłodsi wprost je uwielbiają. I chodź spożywanie słodyczy nie należy do najzdrowszych zwyczajów żywieniowych to warto wiedzieć jak postępować z tym co pozostanie po ich konsumpcji. Nie tylko dzieci, ale również dorośli zastanawiają się nad tym, gdzie wyrzucać papierki po batonach. W końcu budowanie społeczeństwa recyklingu warto traktować serio, nawet i w tak błahej kwestii. Opakowania po batonach lub jak kto woli papierki są w większości przypadków wielomateriałowe.

Z czego wykonane są opakowania po batonach ?

Producenci słodyczy używają do zabezpieczenia zawartości produkowanych przez siebie towarów przede wszystkim folii, papieru i aluminium. W myśl obowiązujących zasad segregacji tego typu śmieci powinny być składowane w żółtym pojemniku na metale i tworzywa sztuczne. Niekiedy bywa, że wewnątrz opakowania z batonem znajduje się także tekturowe zabezpieczenie. W tym przypadku nie powinno być żadnych wątpliwości i należy je umieścić w niebieskim koszu na papier.

 

Gdzie wyrzucać papierki po batonach ?
Gdzie wyrzucać papierki po batonach ?

 

Jak widać zagadnienia związane z tym, gdzie wyrzucać papierki po batonach wcale nie są takie oczywiste. Mamy nadzieję, że naszym artykułem udało się rozwiać, choć część Państwa wątpliwości.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucić stary komputer ?
Gdzie wyrzucić gaśnicę ?
Gdzie wyrzucać rtęć ?
Gdzie wyrzucić filtr do wody ?
Gdzie wyrzucić stary telefon ?
Gdzie wyrzucać koperty bąbelkowe ?

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację